Casillas pożegnał Real, Porto zyskało fanów

Transfer bramkarza madryckiego Realu Ikera Casillasa do FC Porto przysporzył w ciągu tygodnia portugalskiemu klubowi aż 45 tys. fanów na facebookowym profilu. Odbił się też negatywnie na popularności prezesa Królewskich Florentino Pereza.

Według portugalskich i hiszpańskich komentatorów zakontraktowanie Casillasa przez wicemistrza Portugalii powinno niebawem zwrócić się w postaci wpływów za oferowaną przez FC Porto koszulkę z nazwiskiem kapitana reprezentacji Hiszpanii.

Zdaniem sportowych mediów z Półwyspu Iberyjskiego korzystne dla "Smoków" były również przedłużające się rozmowy z władzami Realu w sprawie rozwiązania umowy z Casillasem. Hiszpańscy komentatorzy twierdzą, że oczekiwanie na przejście bramkarza do FC Porto pomogło portugalskiemu klubowi zagościć na okładkach gazet na całym świecie i zyskać większą popularność.

"Włączenie do kadry golkipera wybieranego pięciokrotnie na najlepszego bramkarza świata powinno mieć też przełożenie na wpływy marketingowe. Casillas poprawia bowiem wizerunek FC Porto i zwiększa zainteresowanie nowych reklamodawców tym klubem" - napisał dziennik "Gol".

Wpływ na podniesienie wagi informacji o kontrakcie Casillasa miała też niepewność losów jego życiowej partnerki Sary Carbonero, popularnej w Hiszpanii dziennikarki. Media przypominają, że pomimo początkowego odrzucenia planu przeprowadzki do Portugalii, celebrytka ostatecznie zdecydowała się na zamieszkanie w Porto i roczną rezygnację z pracy w kanale "Telecinco".

"Cały ten szum wokół przejścia Casillasa do 'Smoków' wpłynął pozytywnie na wizerunek FC Porto. Ikermania już na dobre zagościła w mediach i w handlu, gdyż kibice poszukują koszulek z nazwiskiem hiszpańskiego bramkarza. Dzięki temu kontraktowi dziś wszystkie drogi prowadzą do Porto" - skomentował lizboński dziennik "Record".

Dowodem popularności wicemistrza Portugalii jest rosnąca liczba fanów na jego profilu na Facebooku. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia liczba sympatyków FC Porto zwiększyła się tam o 45 tysięcy.

Przeciwna tendencja towarzyszy prezesowi Realu Madryt Florentino Perezowi. Jego nazwisko również coraz częściej pojawiało się w ostatnim tygodniu w mediach i portalach społecznościowych, ale najczęściej w negatywnym kontekście.

Szerokiemu gronu kibiców Realu żądających dymisji Pereza w sukurs przyszły hiszpańskie media, zarzucając prezesowi "skuteczność" w strącaniu z piedestału największych gwiazd "Królewskich".

"Dziwny przypadek Ikera Casillasa, nielubianego przez prezesa klubu, nie jest odosobniony. Florentino Perez po prostu nigdy nie miał łatwości w utrzymywaniu kontaktów z największymi gwiazdami 'Królewskich' i reprezentacji Hiszpanii. W równie nieprzyjemny sposób rozstał się kiedyś z Fernando Hierro, a także Raulem Gonzalezem" - przypomniał "Gol".

Casillas podpisał dwuletni kontrakt z FC Porto w sobotę. Przejście do portugalskiego klubu było pierwszą zmianą barw w karierze seniorskiej 34-letniego Hiszpana, który reprezentował 'Królewskich' przez 16 sezonów.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
15°C Niedziela
noc
12°C Niedziela
rano
16°C Niedziela
dzień
16°C Niedziela
wieczór
wiecej »