Kielce: Konferencja ekumeniczna o Biblii

Pod hasłem „Wspólnie o Biblii. Dlaczego ufamy świadectwu Pisma Świętego?" odbędzie się 6 maja w Kielcach ekumeniczna konferencja poświęcona rozumieniu Pisma Świętego.

Idea biblijnej konferencji zrodziła się w trakcie Ekumenicznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jej organizatorem jest Diecezjalna Rada Ekumeniczna i Wyższe Seminarium Duchowne. Zadaniem prelegentów z trzech Kościołów: ks. dr. Marka Uglorza, ks. dr. Henryka Paprockiego, ks. prof. dr. hab. Józefa Kudasiewicza będzie wprowadzenie w bogactwo ekumenicznego rozumienia Pisma Świętego. Ks. dr Marek Uglorz jest duchownym Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, proboszczem parafii ewangelickiej w Brennej. Wykłada w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej (ChAT) w Warszawie, specjalizuje się w biblistyce i teologii systematycznej, jest asystentem w Katedrze Wiedzy Nowotestamentowej i Języka Greckiego ChAT w Warszawie. Ks. dr Henryk Paprocki jest duchownym Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, doktorem teologii Instytutu Św. Sergiusza w Paryżu, wykładowcą Uniwersytetu w Białymstoku oraz Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie i ChAT. Jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studiów Patrystycznych, autorem licznych prac i tłumaczem m.in. dzieł Mikołaja Bierdiajewa, Sergiusza Bułgakowa, Oliviera Clementa, Mikołaja Łosskiego i Aleksandra Schmemanna. Ks. prof. dr hab. Józef Kudasiewicz to emerytowany prof. KUL i kierownik Katedry Teologii Biblijnej. Kształcił się w KUL i w Biblicum w Rzymie. Pracował do roku 2001 w KUL, zajmując się ewangeliami synoptycznymi w aspekcie historycznym, literackim i teologicznym oraz teologią biblijną. Jest autorem ponad 15 książek oraz ponad 200 artykułów naukowych i popularno-naukowych. Uważany za jednego z nestorów biblistyki polskiej. Początek konferencji w auli WSD w Kielcach 6 maja o godz. 18.00. Organizatorzy ekumenicznego spotkania są Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach, Diecezjalna Rada Ekumeniczna oraz kieleckie parafie Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego i Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. dziar / ju.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  25°C Poniedziałek
  wieczór
  22°C Wtorek
  noc
  18°C Wtorek
  rano
  21°C Wtorek
  dzień
  wiecej »