W ciągu minionej dekady liczba katolików w Chile zmniejszyła się aż o 10 proc. Najnowszy sondaż pokazał, że nie odchodzą oni, jak sądzono, do wspólnot protestanckich, tylko zupełnie żegnają się z jakimkolwiek Kościołem.
W analogicznym okresie odnotowano za to w tym południowoamerykańskim kraju znaczący wzrost liczby ateistów i agnostyków.
W 2006 r. 70 proc. Chilijczyków deklarowało się jako katolicy. Obecnie jest ich 59 proc. W tym samym czasie o 2 proc. wzrosła liczba protestantów, sięgając 16 proc. społeczeństwa. Podczas gdy dekadę temu 12 proc. społeczeństwa deklarowało, że nie chodzi do kościoła lub nie jest związane z żadną religią, to obecnie ta liczba wzrosła prawie dwukrotnie, bo do 22 proc.
Potwierdza to wyniki badań także w innych krajach Ameryki Łacińskiej. Dowodzą one tego, że mimo iż latynoamerykańscy katolicy stanowią prawie połowę wszystkich członków Kościoła, to jest ich coraz mniej. Państwa, w których Kościół katolicki stracił w ostatnich latach najwięcej wiernych to Nikaragua (25 proc. określa się jako „byli katolicy”), Brazylia (20 proc.) i Wenezuela (14 proc.).
W roku 2023 USAID wydała 72 mld dolarów na pomoc międzynarodową.
Nic złego w polskiej gospodarce się nie dzieje - uważa jednak specjalista.
Kanada powinna zostać naszym 51. stanem, wtedy nie będzie ceł - stwierdził Donald Trump.
Podróżni zamówili także 169 tys. jajecznic, 177 tys. kotletów schabowych.
Pekin zapowiedział podjęcie działań odwetowych, w tym skargi do Światowej Organizacji Handlu.