Włocławek: Bezpłatny kurs dla porządkowych pielgrzymek

W ramach przygotowań organizacyjnych do tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę w dniach 25-26 czerwca br. odbywa się szkolenie w zakresie kierowania ruchem na drogach publicznych.

W szkoleniu w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku uczestniczą osoby, które będą członkami służby porządkowej podczas tegorocznej Pieszej Pielgrzymki. Organizatorami kursu są Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Włocławku oraz Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Włocławskiej Kurii Diecezjalnej. Kurs jest bezpłatny, dzięki decyzji Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Włocławku, który zrezygnował z pobierania opłat od uczestników. W szkoleniu bierze udział 28 osób z różnych parafii Diecezji Włocławskiej. W ramach dwudniowego szkolenia uczestnicy odbywają spotkania ze specjalistami z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a także z przedstawicielem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Wykłady dotyczą m.in. podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i zagrożeń, jakie niesie charakter pracy na drodze, możliwości reakcji na niezgodne z przepisami zachowania uczestników ruchu drogowego oraz zasad odpowiedzialności osób kierujących ruchem drogowym w świetle przepisów prawa wykroczeń oraz prawa karnego. Uczestnicy szkolenia zdobywają także wiedzę praktyczną na temat elementów wyposażenia osób uprawnionych do kierowania ruchem drogowym, sposobów podawania sygnałów i poleceń w świetle obowiązujących przepisów oraz zakresu kompetencji osób uprawnionych do kierowania ruchem. Wszystkie te informacje są wykorzystywane podczas praktycznych ćwiczeń z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego. Uczestnicy ćwiczą sposoby podawania sygnałów drogowych w określony sposób podawania poleceń. Dwudniowe szkolenie zakończy sprawdzenie stopnia opanowania materiału przez uczestników.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  26°C Niedziela
  dzień
  27°C Niedziela
  wieczór
  23°C Poniedziałek
  noc
  19°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »