Ubiegły miesiąc był najcieplejszym lipcem odkąd w 1880 roku zaczęto prowadzić takie pomiary - ogłosiła w czwartek Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna (NOAA).
Również tegoroczny czerwiec był najcieplejszy od początku pomiarów meteorologicznych. Z raportu NOAA wynika też, że rekordowo wysokie temperatury osiągnęły oceany.
Pierwsze siedem miesięcy tego roku było wyjątkowo ciepłe, z rekordowymi temperaturami, co dowodzi, że globalne ocieplenie trwa. Już 2014 rok był najcieplejszym rokiem, jaki zarejestrowano.
Średnia temperatura w czerwcu na powierzchni Ziemi i oceanu była wyższa o 0,88 stopnia Celsjusza od średniej temperatury z tego miesiąca w XX wieku. Poprzedni rekord czerwca zanotowano w 2014 roku.
Także średnia temperatura w pierwszym półroczu 2015 roku była wyższa o 0,85 stopnia od średniej z tego okresu w całym XX stuleciu.
Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatycznych (IPCC) opublikował w 2014 roku raport, w którym wykazano, że "temperatura powierzchni lądów i oceanów na całym świecie wzrosła od początku XX wieku prawie o 1 stopień C, a w niektórych częściach Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Południowej wzrost ten wyniósł do 2,5 st. C".
Tegoroczna konferencja klimatyczna ONZ odbędzie się w Paryżu w dniach 30 listopada-11 grudnia.
Na obchody 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego. Odbędą się one w Izniku niedaleko Stambułu.
Według śledczych pożar był wynikiem podpalenia dokonanego na zlecenie wywiadu Federacji Rosyjskiej.
Ryzyko, że obecne zapasy żywności wyczerpią się do końca maja.
Decyzja jest odpowiedzią na wezwanie wystosowane wcześniej w tym roku przez więzionego lidera PKK.
To efekt dwustronnych rozmowach ministerialnych w weekend w Genewie.
„Proszę was, abyście świadomie i odważnie wybrali drogę komunikacji pokoju”
Referendum w sprawie odwołania rady miejskiej jest nieważne ze względu na zbyt niską frekwencję.