Rosja pogarsza sytuację w Syrii

Premier Wielkiej Brytanii oświadczył, że trwająca interwencja militarna Rosji w Syrii pogarsza sytuację oraz że jej działania wspierają panujący tam reżim.

Cameron wskazał, że rosyjskie siły zbrojne w ogóle nie rozróżniają między ekstremistami Państwa Islamskiego (IS) w Syrii a bardziej umiarkowanymi siłami opozycyjnymi walczącymi z Asadem.

"W konsekwencji Rosja pomaga Asadowi-rzeźnikowi i jedynie pogarsza sytuację" - zaznaczył szef brytyjskiego rządu na wiecu wyborczym w Oxfordshire. "Świat arabski ma całkowitą rację, że potępia" rosyjską interwencję - dodał.

Brytyjski premier wezwał do wspólnego planu na rzecz doprowadzenia do politycznej transformacji w Syrii jako najlepszego sposobu na zakończenie przeciągającej się wojny domowej, a także do zaprowadzenia pokoju w regionie.

Brytyjski minister obrony Michael Fallon powiedział w sobotę dziennikowi "The Sun", że z analizy rosyjskich nalotów wynika, iż tylko jedno uderzenie na 20 (czyli 5 proc.) było skierowane przeciwko dżihadystom z IS. Natomiast celem większości nalotów była opozycja wobec Asada.

Według organizacji monitorującej konflikt syryjski, Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, co najmniej 39 cywilów, w tym ośmioro dzieci i osiem kobiet, zginęło w rosyjskich nalotach w Syrii w ciągu ostatnich czterech dni.

W atakach śmierć poniosło 14 bojowników, w tym 12 z IS w pobliżu miasta Ar-Rakka w północnej Syrii, a dwóch z powiązanego z Al-Kaidą Frontu Al-Nusry - podało Obserwatorium.

«« | « | 1 | » | »»
 • M.R.
  04.10.2015 00:59
  Niestety to nie Cameron jest racjonalny (demokracja w Syrii?), a Rosja. A Obama jak zwykle wpuścił lisa do kurnika. Pomijając jednego prezydenta, Stany przez ostatnie 100 lat miały samych idiotów za prezydentów. I to trzeba brać pod uwagę w przyszłych sojuszach (pamięć nad Wisłą jest słaba, a na czcze obietnice, jesteśmy łasi, jak murzyńscy kacykowie na bezwartościowe szkiełka). Rosja jest od kilkuset lat racjonalnie przewidywalna, tu nie ma niespodzianek. Pytanie: co z Niemcami?
 • Snajper
  04.10.2015 21:21
  Niestety popieram Rosję!
  Kiedy ten głupi tzw. "zachód" dostrzeże w końcu, że kraje muzułmańskie bez dyktatora popadają w chaos i giną pod dominacją organizacji terrorystycznych?
 • kskiba19
  05.10.2015 12:05
  Snajper: właśnie dlatego, że to dostrzegają jest jak jest.
 • Mirek_P_W
  08.10.2015 16:14

  Pokrętne i oszczercze tłumaczenie Brytyjskiego Premiera. Na szczęście możemy zobaczyć skutki jego działań w Libii, gdzie angielskie samoloty współzaprowadzały wolność i demokrację. W Syrii Islamiści dozbrajanI przez szejków i USA oraz wspierani moralnie przez Turcję mieli zniszczyć Assada który stworzył jedyne w rejonie świeckie państwo, w którym chrześcijanie mieli swobodę wyznawania religii (w tym wolną niedzielę) i gdzie w odróżnieniu od np Arabii Saudyjskiej za krzyż na szyi nie idzie się do więzienia a za zmianę wiary z islamu na chrześcijaństwo nie grozi kara śmierci. A to dyktatura saudyjska w parze z oligarchami zachodu chce wejść w posiadanie syryjskich złóż ropy i gazu. Rosja w tym niestety przeszkadza. I można by mówić że to rywalizacja wrogich oligarchii tylko że oligarchia zachodu wspiera, szkoli i uzbraja diabła, który morduje chrześcijan. A jak nazwać tego kto wspiera diabła?

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  17°C Niedziela
  wieczór
  15°C Poniedziałek
  noc
  12°C Poniedziałek
  rano
  18°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »