Zwierzchnicy religijni przeciw eutanazji

Trzech głównych zwierzchników religijnych w Wielkiej Brytanii: katolicki prymas Anglii i Walii abp Vincent Nichols, prymas wspólnoty anglikańskiej abp Rowan Williams oraz główny rabin Wielkiej Brytanii Jonathan Sacks wystosowało list sprzeciwiający się legalizacji eutanazji.

Domagają się oni od parlamentarzystów odrzucenia projektu poprawek do obowiązującego obecnie prawa. Umożliwiałyby one pomoc osobom, które chcą dokonać eutanazji za granicą. Aktualnie za pomoc w samobójstwie grozi kara 14 lat więzienia.

Zdaniem sygnatariuszy listu wspomniane poprawki otworzą w istocie drogę do legalizacji eutanazji na Wyspach, a także będą stanowiły realne zagrożenie dla bezbronnych ludzi. W szczególności uderzą one w chorych, którzy martwią się, że stanowią poważne obciążenie dla innych – czytamy w liście. Brytyjscy zwierzchnicy religijni przypominają, że projekt ustawy legalizującej eutanazję był już dyskutowany w parlamencie przed trzema laty i został odrzucony przez Izbę Lordów. Przy tej okazji zasięgnięto też opinii Królewskiego Kolegium Medycznego. 70 proc. jego członków opowiedziało się przeciw zmianie prawa. A poza tym – czytamy w liście – istnieje inna, lepsza od eutanazji odpowiedź na problemy nieuleczalnie chorych. Jest nią ruch hospicyjny – przypominają we wspólnym liście brytyjscy zwierzchnicy katolików, anglikanów i żydów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  18°C Poniedziałek
  dzień
  20°C Poniedziałek
  wieczór
  18°C Wtorek
  noc
  14°C Wtorek
  rano
  wiecej »