"Szlachetna Paczka" i nożyce ogrodowe

- Jedna dziewczynka, której przywieźliśmy wymarzony wózek dla lalek nie mogła uwierzyć, że jest jej i to na zawsze. Pytała kiedy będzie go musiała oddać. Takie spotkania ogromnie wzruszają i pokazują jak niewiele trzeba... - opowiadają bielscy wolontariusze "Szlachetnej Paczki".

Przez poprzednie lata Hania była wolontariuszką Akademii Przyszłości - siostrzanej akcji "Paczki", która wspiera edukację dzieci z uboższych rodzin. W tym roku dołączyła do drużyny "Super W". A Magda dodaje: - W zeszłym roku przygotowywałam zbiórkę na paczkę w szkole. Miałam potem okazję pojechać do jednej z rodzin. I po tej wizycie byłam pewna - chcę za rok dołączyć do wolontariuszy i przeżyć to wszystko w pomnożonych ilościach!

Ktoś ich zauważył

- To moja pierwsza "Paczka" - mówi Agnieszka Gaweł. - Wcześniej byłam darczyńcą, ale przed rokiem już zadecydowałam: zostanę wolontariuszką! Ta akcja daje niesamowitą energię do życia. Poznaje się wielu wspaniałych, dobrych, życzliwych ludzi. Kiedy odwiedzasz rodziny, to widzisz jak ludzi cieszą zwykłe drobiazgi, a najbardziej sam fakt spotkania: że ktoś ich zauważył, odnalazł.

Wolontariusze "Szlachetnej Paczki" pakują do samochodów prezenty dla najbardziej potrzenujących rodzin   Urszula Rogólska /Foto Gość Wolontariusze "Szlachetnej Paczki" pakują do samochodów prezenty dla najbardziej potrzenujących rodzin
Po raz piąty w gronie wolontariuszy jest Anna Wożniak z Bielska. - Najbardziej cieszą spotkania z konkretnymi rodzinami, którym chcemy pomóc, ale i darczyńcy, którzy dostają szansę, żeby komuś pomóc. Po obu stronach zawsze widać ogromną radość! - opowiada Ania. - Docieramy do nich dzięki liderom, którzy w różnoraki sposób szukają najbardziej potrzebujących. Pomagają parafie, szkoły, przedszkola, instytucje publiczne. Czasem trafiamy do rodzin, które nie są ujęte w żadnym systemie - ktoś podpowiedział, że tu czy tam mieszka rodzina, czy samotny pan, pani, którzy na pewno potrzebują wsparcia.

Jak podkreślają wolontariusze, kiedy pierwszy raz odwiedzają rodziny, potrzeba wiele empatii i wrażliwości. - Nie brakuje wtedy wzruszeń, kiedy rodziny się otwierają i nam, obcym dla nich ludziom opowiadają historie swojego życia - dodaje Ania.

Ania już odwiedziła swoją rodzinę. - To było małżeństwo z ośmiorgiem dzieci. Niezwykle dzielni i zżyci, kochający się ludzie - opowiada. - Nie jest im łatwo, ale miłość i życzliwość, to drugie imię tego domu. Dzieci są dumą rodziców - starsze opiekują się młodszymi. Podczas naszej wizyty najstarszy syn przygotowywał posiłek dla nas i całej rodziny. Pani przez 20 lat nie pracowała zawodowo, bo zajmowała się wychowywaniem dzieci w domu. Teraz postanowiła wrócić do pracy. To naprawdę bohaterska postawa. I w "Paczce" właśnie takie osoby chcemy szczególnie wspierać. Bardzo się cieszę, że znalazły się rodziny, które tej rodzinie chciały pomóc. Łączymy ludzi - to dla nas ogromna radość, że możemy być takimi pośrednikami!

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
4°C Czwartek
wieczór
1°C Piątek
noc
2°C Piątek
rano
3°C Piątek
dzień
wiecej »