O. Rydzyk: Unia i Europa umrą

Przed Unią i Europą - zabijającą ciało, ducha i wiarę - ostrzegał sobotę wieczorem na Jasnej Górze uczestników 17. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja dyrektor tej rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk.

Rozpoczynającą pielgrzymkę mszę na jasnogórskich wałach odprawił wieczorem biskup Ignacy Dec ze Świdnicy. Po jej zakończeniu, w przemówieniu do wiernych o. Rydzyk zaapelował do pielgrzymów o dobre wychowanie młodzieży, a także o mądre budowanie wiary, rodziny i kultury.

"Zachować wiarę, teraz to wiarę budować, rodzinę budować i kulturę. I za wszelką cenę, za wszystkie skarby świata - wtedy przetrwamy. I ta Unia taka bez życia, zabijająca człowieka - i ciało, i ducha i wiarę - ta Unia umrze, ta Europa umrze, a szkoda" - mówił do członków Rodziny Radia Maryja dyrektor tego radia.

Apelował przy tym o modlitwę, żeby Polską rządzili "ludzie wierzący prawdziwie". "Żeby tą Polską rządzili ludzie, co kochają Polskę, to by ona inaczej wyglądała" - ocenił, dodając jednak, że gdyby do pracy wzięli się wszyscy, "Polska inaczej by wyglądała, a nie takie dziadostwo".

"Przecież to dramat, ludzie. Jakaś kobieta z Brukseli mówi, czy ma być stocznia czy nie - przecież to wstyd. Wybaczcie, naprawdę. Ja się czuję, gdzie ja jestem? Przyjechała, pogadała, wszyscy o tym opowiadali. (...) Szkoda gadać, już po Polsce, jak tak będzie. (...) Dla mnie to jest dramat, już właściwie po Polsce" - oceniał redemptorysta.

Podczas homilii rozpoczynającej tegoroczną 17. Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja bp Dec zacytował m.in. pytanie papieża Benedykta XVI z rozważań przez modlitwą Anioł Pański w ub. niedzielę: Kiedy ludzie nauczą się, że życie jest święte i należy tylko do Boga?". Sam podkreślał, że nie zdający sobie z tego sprawy - są daleko od prawdy i od miłości.

"Jakże nierozumni są ci, którzy aprobują zabijanie drugich, także tych, którzy są na początku swego życia, lub u jego kresu. () Ci sami ludzie, którzy to aprobują, mówią dzisiaj o demokracji, tolerancji, wolności i postępie. Jest to wielka hipokryzja i obłuda" - wskazał bp świdnicki.

"Jeżeli w dzisiejszych krajach zabija się dzieci nienarodzone, jeżeli praktykuje się aborcję i eutanazję, to nie wolno nazywać takiej cywilizacji demokracją" - mówił przyjmowany oklaskami bp Dec. "Raczej trzeba powiedzieć, że w rzeczywistości żyjemy dziś w neobarbarzyńskim, obłudnym świecie, który prowadzi walkę z Bogiem i z człowiekiem, bo to idzie zawsze w parze" - dodał.

Podczas pielgrzymki rozprowadzane są zestawy startowe nowej sieci telefonii komórkowej "w Rodzinie". Sieć, która ma komunikować społeczność skupioną wokół Radia Maryja, zaczęła działać właśnie w sobotę. Jak zapowiedział o. Rydzyk, w niedzielę wiernym rozdanych zostanie też pół miliona moherowych berecików.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
28°C Wtorek
dzień
30°C Wtorek
wieczór
27°C Środa
noc
21°C Środa
rano
wiecej »