Michel Platini w Polsce

Michel Platini kontynuuje roboczą wizytę po Polsce związaną z Euro-2012. O godz. 14.30 przyleciał z Gdańska do Poznania. Na lotnisku szefa UEFA witał osobiście prezydent miasta Ryszard Grobelny.

Wcześniej  w Gdańsku zjadł w towarzystwie m.in. byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy i pływał jachtem po Motławie. Robocza wizyta szefa UEFA w Polsce związana jest z przygotowaniami do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.

 

Po lunchu w filharmonii na wyspie Ołowianka (podawano m.in. sarninę), delegacja UEFA odbyła rejs jachtem na przystań nieopodal Zielonej Bramy. Na pokładzie znajdowali się także m.in. Lech Wałęsa, prezes PZPN Grzegorz Lato i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Ten krótki rejs obserwowały tłumy gdańszczan i turystów. Olbrzymie zainteresowanie wzbudzał spacer Platiniego po Głównym Mieście.

"Mówiłem o tym, że po tej wielkiej, ciężkiej walce mieliśmy trochę zadyszki, potrzebowaliśmy czegoś takiego co poderwałoby nas, żebyśmy zaczęli po burzeniu budować. Jego pomysł, żeby nam ułatwił budowanie przez możliwość rozgrywek, to jest takie właśnie budowanie i za to mu dziękuję, bo to jednak były trudne decyzje" - powiedział Wałęsa zapytany o tematykę rozmów z Platinim.

Szef spółki BIEG 2012 odpowiedzialnej w Gdańsku za budowę stadionu Ryszard Trykosko dodał, że "w czasie rozmów Platini dał wyraźnie do zrozumienia, że wszystko idzie zgodnie z planem. Nie spodziewał się, że aż tyle już w Gdańsku wykonano. Jest przekonany, że będzie to najładniejszy stadion zbudowany na Euro-2012 - po prezentacji, którą przygotowaliśmy".

Prezydent Gdańska powiedział, że pierwsza godzina wizyty nie była łatwa, gdyż padał deszcz. "Pamiętajmy, że nasz gość pochodzi z południowej części Francji i raczej nie przywykł do temperatur niskich jak na okres lata. Zwracał uwagę, że jest bardzo spokojny o stadion, który jest w budowie, jest spokojny o szereg innych rzeczy jak infrastruktura drogowa, hotele. Martwi się cały czas o Ukrainę".

Platini otrzymał m.in. koszulkę Lechii Gdańsk, reprodukcję zdjęć z meczu PZP z 1983 roku pomiędzy Lechią a Juventusem Turyn, a także wódkę gdańską i pamiątkowego talara.

 

Platini wizytę w stolicy Wielkopolski rozpocznie od miejskiego stadionu, gdzie naocznie będzie mógł się przyjrzeć postępom rozbudowy. Będzie miał też okazję porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za modernizację obiektu i za cały projekt Euro-2012 w Poznaniu.

W programie wizyty jest również krótka wycieczka po mieście. Platini obejrzy m.in. Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Plac Wolności, gdzie mają być usytuowane strefy kibica oraz Stary Rynek i tereny nad Jeziorem Maltańskim. W Poznaniu szef UEFA spędzi ok. trzech godzin, a następnie uda się do Wrocławia, gdzie zakończy wizytę.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
20°C Poniedziałek
dzień
21°C Poniedziałek
wieczór
18°C Wtorek
noc
15°C Wtorek
rano
wiecej »