Czytelnicy już czekają

W najbliższy czwartek na Zamku Królewskim rozpoczną się Targi Wydawców Katolickich.

Nowe życie w Chrystusie, chrzest, Rok Miłosierdzia i zbliżające się Światowe Dni Młodzież - to tylko niektóre z tematów czterodniowych Targów Wydawców Katolickich, które już po raz 22. odbędą się w Warszawie. Od 7 do 10 kwietnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego będzie można kupić książki z korzystnymi rabatami, upolować nowości, zdobyć podpisy ulubionych autorów, ale także wziąć udział w interesujących dyskusjach i panelach. W namiocie przed Arkadami przygotowano trzydniowy program dla najmłodszych (od piątku do niedzieli), z konkursami, zabawami i spotkaniami z autorami dziecięcej literatury. W drugim namiocie Stacja7 zaprasza od czwartku do niedzieli na cykl interesujących paneli i warsztatów, poświęconych m.in. czynieniu dobra

Jednym z ciekawszych targowych wydarzeń będzie z pewnością spotkanie z Fernando Ojeda Llanes, wybitnym badaczem obrazu Matki Bożej z Guadalupe, który swoimi odkryciami i przemyśleniami na temat cudownego wizerunku Maryi podzieli się ze słuchaczami 9 kwietnia o 11.30. W ciągu czterech targowych dni będzie można poszerzyć swoją wiedzę o Piśmie Świętym, zaplanowano bowiem wiele spotkań z biblistami, m.in. ks. prof. Krzysztofem Bardskim, ks. prof. Romanem Bartnickim, ks. prof. Waldemarem Chrostowskim, ks. Januszem Frankowskim, ks. prof. Januszem Kręcidło, ks. prof. Markiem Starowieyskim, prof. Michałem Wojciechowskim. 

Ciekawie zapowiadają się dyskusje z ewangelizatorami: ks. Michałem Olszewskim i ks. Krzysztofem Kralką SAC oraz z ks. Markiem Dziewieckim, który obiecał odpowiadać nawet na najtrudniejsze pytania czytelników. Będzie też okazja do rozmowy z rodzicami prezydenta Andrzeja Dudy, bohaterami wywiadu-rzeki autorstwa Mileny Kindziuk. A tym, którzy będą zmęczeni przemierzaniem stoisk, polecamy dawkę "czarnego humoru" (o godz. 15), w wykonaniu znanego warszawskiego duszpasterza ks. Piotra Pawlukiewicza i proboszcza praskiej katedry ks. Bogusława Kowalskiego.

Chociaż targi to przede wszystkim królestwo książek, nie tylko o czytaniu będzie mowa. W sali kinowej Zamku Królewskiego będzie można obejrzeć wartościowe filmy (m.in. „Siłę modlitwy” – o doświadczeniu śmierci klinicznej).

Na targach będzie okazja do spotkania wielu autorów naszego tygodnika. 8 kwietnia o godz. 16 z czytelnikami spotka się zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego” ks. Tomasz Jaklewicz, autor „Punktów”, czyli komentarzy biblijnych, które ukazywały się w naszym tygodniku i tak jak ignacjańskie „punkta” są drogowskazem i propozycją medytacji Pisma Świętego. W sobotę o 17.30 Agata Ślusarczyk weźmie udział w debacie o polskiej scenie muzyki chrześcijańskiej. Z kolei w niedzielę o 11.30 premierę będzie miała opowieść o „pasji silniejszej niż narkotyk”, która wynikła z rozmowy Agaty Puścikowskiej z wyjątkową siostrą Jolantą Glapką ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa Sacré Coeur, psychologiem i terapeutką, byłą taterniczką („Siostra na krawędzi”). Obie rozmówczynie będą również gośćmi czwartkowego spotkania o godz. 16 w Namiocie Stacji7, poświęconego dr Helenie Pyz z Jeevodaya. Oprócz tego nasza redakcyjna koleżanka wraz z Aliną Petrową-Wasilewicz i Małgorzatą Terlikowską, 10 kwietnia o 14.30, będzie rozmawiać o macierzyństwie i roli kobiety na kanwie książki „Kapłanki czy kury domowe”. Wcześniej, o 13.00, na stoisku wydawnictwa Esprit będzie podpisywała swoją książkę „Wielokuchnia”. W sobotę i niedzielę o 12.00 na stoisku Bernardinum Krzysztof Błażyca będzie podpisywał swoje książki.

Tradycyjnie podczas targów poznamy laureatów nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2016 i Mały Feniks 2016, do których w tym roku w jedenastu kategoriach nominowanych zostało 256 książek i multimediów. Nominowani do tegorocznej nagrody są także dziennikarze „Gościa Niedzielnego”: Barbara Gruszka-Zych za książkę „Takie piękne życie. Portret Wojciecha Kilara” oraz Marcin Jakimowicz, autor pozycji „Pan Bóg? Uwielbiam!”. Ich książki będzie można kupić również na naszym redakcyjnym stoisku nr 137 w Arkadach.

Targi można odwiedzać od 7 do 9 kwietnia od 10.00 do 18.30 i w niedzielę od 10.00 do 17.30. Szczegółowy program, relacje ze spotkań oraz galerie będą dostępne na: warszawa.gosc.pl.

Poniżej podajemy program targów i imprez im towarzyszących (za www.swk.pl):

WTOREK, 5 kwietnia 2016

12.00

Konferencja prasowa z udziałem Organizatora i Współorganizatora Targów – Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich oraz Dyrekcji Zamku Królewskiego. Gościem konferencji będzie Fernando Ojeda Llanes, wybitny badacz obrazu Matki Bożej z Guadalupe. Ogłoszenie laureatów nagrody MAŁY FENIKS 2016, osób promujących w mediach książkę katolicką i wartości chrześcijańskie. Sala Kinowa Zamku Królewskiego, plac Zamkowy 4.

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
13°C Niedziela
noc
11°C Niedziela
rano
16°C Niedziela
dzień
17°C Niedziela
wieczór
wiecej »