Prezydent docenił działalność i zaangażowanie zmarłego posła PiS.
Prezydent Duda przekazał rodzinie posła Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, którym odznaczył pośmiertnie Górskiego "w uznaniu wybitnych osiągnięć w podejmowanej z pożytkiem dla kraju działalności państwowej i publicznej".
Artur Górski zmarł 1 kwietnia w wieku 46 lat.
Działalność zmarłego wspominał w katedrze prezes PiS Jarosław Kaczyński. "To była aktywność wręcz niebywała, wymagająca jakiejś szczególnej, nadzwyczajnej energii" - powiedział Kaczyński. Jak podkreślił Górski nie przerwał pracy nawet w "heroicznym czasie", gdy ciężko zachorował. "I wtedy, nawet spod tlenowego namiotu potrafił włączać się, wykorzystując współczesną technikę, w działanie naszego klubu parlamentarnego, naszego środowiska i innych środowisk. To było naprawdę niezwykłe" - mówił lider PiS.
"Sądzę, że najwyższą pochwałą, jaką może otrzymać Polak, kiedy odchodzi, jest powiedzenie, że dobrze służył ojczyźnie, że był dobrym żołnierzem polskiej sprawy. Niech odpoczywa w pokoju" - zakończył Kaczyński
W mszy św. uczestniczyli także ministrowie rządu PiS, liczni politycy tej partii, ambasador Węgier Ivan Gyurcsík, przedstawiciele prokuratury krajowej, bractw kurkowych i Akcji Katolickiej.
Nabożeństwo, któremu przewodniczył biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Dydycz, odbyło się w archikatedrze św. Jana na Starym Mieście w Warszawie. Stamtąd żałobnicy udali się na ceremonię pogrzebową na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Uroczystość odbyła się z ceremoniałem wojskowym.
Artur Górski w 2005 roku został wybrany do Sejmu z listy PiS w okręgu warszawskim. Mandat uzyskał też w kolejnych wyborach w 2007, 2011 i 2015 r. W bieżącej kadencji należał do sejmowych Komisji: Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Łączności z Polakami za Granicą, której był wiceprzewodniczącym.
Pracował też w Parlamentarnym Zespole ds. Uregulowania Stosunków Własnościowych i Parlamentarnym Zespole Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Był także zastępcą przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej. Pełnił również funkcję wiceprzewodniczącego Polsko-Węgierskiej Grupy Parlamentarnej.
Ukończył studia na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie na kierunku politologia i nauki społeczne. Uzyskał na tej uczelni stopień doktora nauk humanistycznych.
Od 1995 do 1997 roku był dziennikarzem zespołu politycznego redakcji krajowej Polskiej Agencji Prasowej. W 1998 roku został redaktorem naczelnym "Naszego Dziennika". Później pracował w administracji rządowej. Był m.in. doradcą premiera.
Artur Górski był redaktorem naczelnym kwartalnika "Pro Fide, Rege et Lege" oraz do 2004 roku prezesem Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego. Od 2002 roku był członkiem Prawa i Sprawiedliwości.
Więcej na temat posła Górskiego i jego walki z białaczką:
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.