Policyjny pościg w Siemianowicach

Uciekinier postrzelony w rękę i dwa uszkodzone radiowozy - tak zakończył się nocny pościg ulicami Siemianowic Śląskich. Uciekającym autem jechało pięciu młodych ludzi, a jego kierowca był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

O dramatycznej akcji, która miała miejsce w nocy z piątku na sobotę poinformował PAP Marek Wręczycki z zespołu prasowego śląskiej policji. Około godz. 2.40 policyjny patrol na ul. Kościelnej zauważył samochód osobowy, który kilka dni wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekł.

"Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Wtedy pojazd zaczął przyspieszać i odjeżdżać. Podczas próby wyprzedzenia kierujący oplem próbował zepchnąć radiowóz z drogi uderzając w jego bok. Taka sytuacja powtórzyła się kilkakrotnie. W rejon prowadzonego pościgu dojechał drugi patrol, który zablokował drogę przejazdu opla" - powiedział Wręczycki.

Jak relacjonują policjanci, kierowca nie zważając na sygnały do zatrzymania jechał wprost na radiowóz oraz stojącego obok funkcjonariusza. W ostatniej chwili policjant zdołał odskoczyć, natomiast opel po uderzeniu w radiowóz nadal uciekał. Gdy jeden z policyjnych patroli zrównał się z uciekającym samochodem, jego kierowca gwałtownie skręcił uderzając w bok radiowozu.

Po tym uderzeniu kierowca ściganego auta nie zapanował nad pojazdem i się zatrzymał. Pirat drogowy i pasażer siedzący z przodu zaczęli uciekać pieszo. Gdy uciekający pasażer nie reagował na wezwania do zatrzymania, policjant oddał kilka strzałów ostrzegawczych w górę następnie w kierunku uciekiniera. Mężczyzna został trafiony w rękę. 21-latka pogotowie odwiozło do szpitala. Ranny jest na obserwacji pod opieką lekarzy, pilnują go też policjanci.

Pozostałe cztery osoby w wieku 19-20 lat trafiły do siemianowickiej komendy. Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że 19-letni kierowca opla był poszukiwany do odbycia kary więzienia. W oplu policjanci znaleźli tablice rejestracyjne pochodzące z kradzieży. O dalszym losie zatrzymanych osób zadecyduje prokurator oraz sąd.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
3°C Poniedziałek
rano
5°C Poniedziałek
dzień
6°C Poniedziałek
wieczór
5°C Wtorek
noc
wiecej »