Odkładamy referendum ws. strajku do niedzieli, dla dobra pacjentów - poinformowała w piątek popołudniu przewodnicząca strajkujących w CZD pielęgniarek Magdalena Nasiłowska. Wcześniej pielęgniarki zapowiadały, że w referendum zdecydują o zaostrzeniu trwającego od zeszłego tygodnia strajku.
Nasiłowska po raz kolejny przekonywała dziennikarzy, że strajkującym nie chodzi o pieniądze, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo pacjentów. Jej zdaniem głos protestujących pielęgniarek nie jest słyszany.
Zaapelowała do rodziców dzieci leczonych w CZD, by zaufali pielęgniarkom, że nie zostawią pacjentów.
Wcześniej grupa rodziców pacjentów CZD mówiła dziennikarzom, że dzieci nie mogą być zakładnikami tego konfliktu. Podkreślali, że Instytut jest najlepszym miejscem do leczenia ich dzieci i mają zaufanie do tutejszych lekarzy.
Wcześniej dyrektorka placówki Małgorzata Syczewska mówiła, że protest pielęgniarek może doprowadzić do likwidacji szpitala.
Pielęgniarki i położne z Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" rozpoczęły strajk 24 maja. Spór zbiorowy z dyrekcją trwa od grudnia 2014 r.
Od początku protestu pielęgniarki odmawiają odpowiedzi na pytania mediów, jakie konkretnie są ich oczekiwania finansowe oraz jakie dopuszczają propozycje kompromisowe. Nie chcą mówić o pieniądzach, ponieważ - jak tłumaczą - postulat finansowy jest jednym z wielu.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.