Polacy wygrali 1:0!

Bramkę strzelił w 51. minucie Arkadiusz Milik z podania Jakuba Błaszczykowskiego.

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała po raz pierwszy mecz w mistrzostwach Europy. W swoim pierwszym spotkaniu we Francji grała w Nicei z Irlandią Północną. Ich rywale debiutowali w imprezie tej rangi.

W pierwszej połowie Polacy zdecydowanie przeważali, ale nie zdołali tej przewagi przypieczętować bramką. Świetnie spisywał się Bartosz Kapustka, to on też oddał najgroźniejszy strzał na bramkę rywali. Kilku sytuacji nie wykorzystał Arkadiusz Milik, nadrobił to jednak w drugiej połowie, zdobywając zwycięską bramkę. Również druga połowa należała do biało-czerwonych. To było w pełni zasłużone zwycięstwo.

Polska rozpoczęła w składzie: 1-Wojciech Szczęsny - 20-Łukasz Piszczek, 15-Kamil Glik, 2-Michał Pazdan, 3-Artur Jędrzejczyk - 16-Jakub Błaszczykowski, 10-Grzegorz Krychowiak, 5-Krzysztof Mączyński, 21-Bartosz Kapustka - 7-Arkadiusz Milik, 9-Robert Lewandowski.

A oto skład Irlandii Północnej: 1-Michael McGovern - 2-Conor McLaughlin, 20-Craig Cathcart, 5-Jonny Evans, 4-Gareth McAuley - 17-Paddy McNair, 16-Oliver Norwood, 8-Steven Davis, 6-Chris Baird, 3-Shane Ferguson - 10-Kyle Lafferty.

Na trybunach był prezydent Andrzej Duda.

Biało-czerwoni po raz trzeci w historii i trzeci z rzędu uczestniczą w ME. Na turniej w 2008 roku dostali się z eliminacji, a cztery lata później mieli zagwarantowane prawo gry jako współgospodarz.

W niedzielę odbędzie się też drugi mecz grupy C, w którym Niemcy zmierzą się z Ukrainą w Lille (godz. 21). W tym samym dniu w pierwszym spotkaniu grupy D Turcja przegrała z Chorwacją 0:1.