Będzie zmiana dyr. Departamentu Zaopatrywania SZ

Minister obrony narodowej Bogdan Klich potwierdził w piątek, że nastąpi zmiana na stanowisku dyrektora Departamentu Zaopatrywania Sił Zbrojnych.

Jak podała "Polityka", szef MON zmienił dyrektora departamentu gen. Sławomira Szczepaniaka, a roszady w tym newralgicznym departamencie stawiają pod znakiem zapytania dostawy dla Afganistanu.

"Gen. Szczepaniak będzie przeniesiony z początkiem przyszłego roku do zintegrowanego dowództwa NATO w Heidelbergu, co jest dla niego awansem" - powiedział Klich dziennikarzom w Krakowie. Dodał, że generał obejmie tam funkcję szefa zespołu ds. zasobów Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Według Klicha, zmiany w pionie zaopatrywania są niezbędne. "Zwiększone zamówienia, które będziemy realizowali w przyszłym roku, wymagają nowej organizacji, nowych procedur i nowych ludzi" - ocenił.

Szef MON nie ujawnił, kto obejmie funkcję dyrektora Departamentu Zaopatrywania Sił Zbrojnych po generale Szczepaniaku.

Jak podała "Polityka", szef MON podjął decyzję o zwolnieniu gen. Szczepaniaka w czwartek, pół roku przed końcem kadencji. Według tygodnika, decyzja Klicha jest tym bardziej zadziwiająca, bo w październiku na placówkę dyplomatyczną wyjeżdża minister Zenon Kosiniak-Kamysz, odpowiedzialny w MON za zakupy sprzętu.

Rzecznik MON Robert Rochowicz poinformował w piątek, że "w kontekście zaplanowanych na przyszły rok znacznych zakupów uzbrojenia i sprzętu wojskowego niezbędne są zmiany dotyczące ram legislacyjnych, procedur, organizacji, struktur oraz kadr zajmujących się tymi zakupami"

Podał, że w ramach tego procesu na początku tego roku w Sejmie został złożony projekt ustawy o powołaniu do życia Agencji Uzbrojenia, czyli instytucji, która będzie odpowiedzialna za sprawne przeprowadzanie procedur zamawiania wyposażenia dla armii. W kwietniu minister Klich podpisał decyzję przyspieszającą zakupy w ramach procedury pilnej potrzeby operacyjnej.

"Zmiany kadrowe w tym pionie MON rozpoczęły się natomiast już w lipcu tego roku, a osoby, które będą realizować zadania związane z zakupami posiadają niezbędne doświadczenie do pracy na swoich stanowiskach" - napisał rzecznik.

Odnosząc się do opublikowanego na portalu polityka.pl materiału Rochowicz poinformował, że stanowisko dowódcy połączonej grupy wsparcia logistycznego w Dowództwie Operacyjnym NATO w Heidelbergu, które gen. Szczepaniak obejmie na początku 2010 roku, to jedno z flagowych stanowisk w strukturach NATO, które w ramach niedawnego przeglądu etatowego zostało przyznane Polsce.

"Insynuacje o zdymisjonowaniu generała Szczepaniaka nie znajdują zatem potwierdzenia w faktach, bo w karierze zawodowej tego żołnierza będzie to znaczący awans. Jego kadencja na stanowisku dyrektora DZ SZ upływa w lutym 2010 r., a czas do objęcia nowego poświęci na odbycie niezbędnych kursów" - napisał rzecznik MON.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  8°C Sobota
  wieczór
  7°C Niedziela
  noc
  7°C Niedziela
  rano
  7°C Niedziela
  dzień
  wiecej »