Kościół w Niemczech wzywa do modlitwy za ofiary ostatnich zamachów. Liczni biskupi i księża zapewniają w mediach o modlitwie całego Kościoła za poszkodowanych.
Biskup pomocniczy Berlina Matthias Heinrich zwrócił uwagę, że wyraz „terror” to łaciński odpowiednik „strachu”, a „strach nie może dziś zwyciężyć”. Podobnie wypowiadają się inni duchowni. W najbliższą niedzielę 31 lipca w katedrze w Monachium zaplanowano też ekumeniczne nabożeństwo w intencji ofiar wszystkich zamachów.
Abp Schick napisał dziś rano na Twitterze, że współcierpi z poszkodowanymi, modli się za nich oraz o pokój i bezpieczeństwo. To właśnie na terenie jego archidiecezji, w 40-tysięcznym bawarskim miasteczku Ansbach, wczoraj wieczorem 27-letni Syryjczyk wysadził się w powietrze, raniąc przy tym dwanaście osób.
Tymczasem za ofiary piątkowego zamachu w centrum handlowym w Monachium, gdzie zginęło dziesięć osób, modlił się ordynariusz tego miasta kard. Reinhard Marx. Odprawił on wczoraj wieczorem Mszę w monachijskiej katedrze.
Wcześniej, w sobotę 23 lipca wieczorem, w pierwszym programie publicznej telewizji ARD przewodniczący niemieckiego episkopatu powiedział, że „najgłębszą przyczyną grzechu, czyli również przemocy i nienawiści, jest lęk. Jako chrześcijanie nie możemy i nie chcemy dopuścić, by lęk opanował nasze życie” – stwierdził kard. Marx dodając, że władze powinny chronić swoich obywateli przed przemocą i bezprawiem. Ale „dobre państwo może funkcjonować tylko w atmosferze wzajemnego zaufania, szacunku i solidarności”. Kard. Marx zaznaczył, że chrześcijanie w Niemczech nadal będą pomagać ludziom w potrzebie, niezależnie od ich narodowości, religii czy koloru skóry.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.