Spółka INFO-TV-FM, która wygrała przetarg Urzędu Komunikacji Elektronicznej na operatora telewizji mobilnej dostępnej m.in. w komórkach, oferuje już usługę hurtowo na terenie Warszawy - poinformowali we wtorek na konferencji przedstawiciele spółki.
Telewizja mobilna jest już hurtowo dostępna, ale INFO-TV-FM nie podpisało jeszcze żadnej umowy z operatorami komórkowymi. Firma pozyskała już od nadawców programy i swoją ofertę przedstawiła operatorom - sieciom telefonii komórkowej. Jak powiedział na konferencji prezes NFI Magna Polonia (inwestora INFO-TV-FM) Albert Kuźmicz, spółka prowadzi rozmowy m.in. z operatorami sieci Orange, Plus, Era i Play. Nie chciał jednak zdradzić szczegółów.
Do momentu podpisania umów telewizję mobilną w Warszawie można odbierać darmowo. Trzeba posiadać jednak telefon komórkowy wyposażony w tuner telewizji mobilnej, tzw. DVB-H. W momencie podpisania pierwszej umowy darmowe odbieranie telewizji zostanie zablokowane, a o cenie usługi zadecyduje operator komórkowy. Zdaniem Info-TV-FM, koszt podstawowego pakietu kilkunastu programów telewizyjnych i radiowych powinien wynieść kilkanaście złoty miesięcznie.
W ofercie INFO-TV-FM skierowanej do odbiorców znajdują się programy telewizyjne: TVN, TVN24, MiniMini, ZigZap, TVP, PULS, TVSilesia, ESKA TV, iTV, Tele5, Edusat BIS, Kino Polska oraz programy radiowe: TOK FM, Roxy FM, Radio Złote Przeboje, Radio OKO, Radio RAM, RMF MAXXX Kraków, RMF FM i Radio ZET.
W przyszłości operator zamierza poszerzyć ofertę programową m.in. o Polsat, Polsat Sport, Polsat Play, Eurosport i MTV Polska.
Do końca 2009 roku telewizja mobilna - oprócz Warszawy - ma być dostępna także w Lublinie, Płocku, Zielonej Górze, Koszalinie, Elblągu, Wałbrzychu, Włocławku, Kaliszu i Słupsku. W 2010 r. obejmie swoim zasięgiem Katowice, Łódź, Gdańsk, Kraków, Chorzów, Wrocław, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Legnicę, Gorzów Wlkp., Opole, Tarnów, Bielsko-Białą, Radom, Olsztyn, Rzeszów, Toruń, Kielce, Częstochowę i Białystok.
Zdaniem Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w dalszej perspektywie telewizja mobilna będzie dostępna w całym kraju, w miarę jak udostępniane będą kolejne częstotliwości, które obecnie zajmują telewizje analogowe (m.in. TVN, Polsat, TVP, TV Puls).
Członek zarządu spółki INFO-TV-FM Jerzy Cegliński ocenił na konferencji koszty projektu na 100 mln zł. "Na tę kwotę składają się koszty licencji, koszty 300 stacji nadawczych po 55 tys. euro każda, stacja czołowa wraz z integracją z systemami operatorów komórkowych - 15 mln zł - oraz roczny koszt kontentu (treści programowej), który dla 1 mln abonentów szacowany jest na 30 mln zł" - powiedział Cegliński.
Powołał się też na szacunki, według których w 2012 roku z telewizji mobilnej na świecie będzie korzystać 327 mln użytkowników, a przychody związane z usługą przekroczą 10 mld dolarów.
Spółka INFO-TV-FM w marcu br. wygrała konkurs Urzędu Komunikacji Elektronicznej na operatora telewizji mobilnej. Jest operatorem telekomunikacyjnym z Zamościa, zajmującym się m.in. emisją programów radiowych i telewizyjnych. Buduje maszty i wieże telekomunikacyjne oraz udostępnia własną infrastrukturę nadawczą operatorom telefonii komórkowej. Należy do NFI Magna Polonia.
Konkurs UKE przegrała spółka Mobile TV. Utworzona została w grudniu 2008 r. przez czterech operatorów komórkowych: Polkomtel (Plus), PTK Centertel (Orange), Polską Telefonię Cyfrową (Era) i P4 (Play).
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.