Kolejna edycja projektu "Poruszyć Niebo i Ziemię"

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo zaprasza na kolejną edycję projektu "Poruszyć Niebo i Ziemię"! W tym roku zdecydowaliśmy się postawić na najważniejsze i najbardziej aktualne tematy dotykające wartości i Kościoła.

„Zakneblowani?” to spotkanie na temat dwóch głośnych procesów sądowych, jakie lewicowe środowiska wytoczyły za obronę wartości katolickich. Naszymi gośćmi będą pozwani: ks. Marek Gancarczyk(proces „Gość Niedzielny” vs Alicja Tysiąc) i Joanna Najfeld (http://mamproces.pl )oraz publicyści Franciszek Kucharczak i Bogdan Dziobkowski. Oprócz omówienia tych konkretnych spraw porozmawiamy o sposobach manipulacji w mediach i przypadkach dyskryminacji katolików w Polsce i na świecie.
„Zakneblowani?” – czwartek 15 X , godz. 20.15, Aula im. Mickiewicza, Audytorium Maximum, Kampus Główny UW. Zapowiedź: http://www.youtube.com/watch?v=9uBuspVfKcI
 
Trwa dyskusja w sejmie nad projektami ustaw w sprawie in vitro. Zapraszamy na debatę z udziałem autorów poszczególnych projektów : Jarosławem Gowinem (PO), Małgorzatą Kidawą-Błońską (PO), Markiem Balickim (Lewica), lekarzami prof. Romualdem Dębskimi dr Tadeuszem Wasilewskim oraz etykiem-publicystą Tomaszem Terlikowskim.
„Stawka większa niż życie: in vitro – za czy przeciw?” – środa 21 X, godz 20.15, Aula im. Mickiewicza, Audytorium Maximum, Kampus Główny UW.
 
 
Tak jak w minionym roku będziemy też poszukiwać inspiracji do realizacji marzeń i starać się uwrażliwiać studentów na los innych ludzi. Tych problemów dotykać będą:
film „Podaj dalej”, wtorek 20 X, godz. 19.00, Aula VII, SGH
i spotkania:
 „Ekspedycja w głąb serca”Jan Mela, dr Aleksandra Cisłak, ks. Zbigniew Sobolewski (sekretarz generealny Caritas Polska), Urszula Jaworska (Fundacja Urszuli Jaworskiej), Łukasz Piecuch (Fundacja Przyjaciółka), Izabela Dyakowska (Centrum Wolontariatu),  czwartek 22 X, godz. 19.30, sala 134 , PW.
„Skok w marzenia” Artur Partyka w rozmowie z Przemysławem Babiarzem, wtorek  3 XI, godz. 20.10, Aula Główna SGH
 
 
W listopadzie spróbujemy z kolei zmierzyć się z odpowiedziami na trudne pytania. Czy Jezus był grzecznym chłopcem? Dlaczego księżmi mogą być tylko mężczyźni i po co im celibat? Jakie jest naprawdę nauczanie Kościoła na temat seksu i antykoncepcji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukać będą m.in. księża Piotr Pawlukiewicz, Marek Dziewiecki i Marcos Andre oraz psycholog dr Szymon Grzelak.
 
 
Konferencjom tradycyjnie towarzyszyć będą inne liczne wydarzenia – profesjonalne warsztaty (diagnoza talentu, wyznaczenie celów, wystąpienia publiczne, kreowanie wizerunku i szereg innych), zapisy do banku dawców szpiku, promocja wolontariatu, kursy pierwszej pomocy, happeningi (pokaz walk na miecze świetlne, występ tancerzy breakdance). W każdą niedzielę, o godz. 10.00 można słuchać audycji „Poruszyć Niebo i Ziemię” na antenie Radia Kampus (97,1 FM)
 
 
Poruszeni wyrokiem w procesie przeciwko „Gościowi Niedzielnemu” założyliśmy monitor dyskryminacjihttp://monitor.solideo.pl .  Można w nim opisać przypadki tego, jak zostało się pokrzywdzonym z powodu wyznawanych wartości.  Wierzymy, że świadomość istnienia problemu dyskryminacji może być pierwszym krokiem na drodze ku przeciwdziałaniu.  
 
Szczegółowy program, sylwetki gości, informacje o dojeździe i inne szczegóły znajdą Państwo na stronie: http://pniz.solideo.pl

Zapowiedź cyklu:
http://www.youtube.com/watch?v=apklGl4uuuw

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
31°C Środa
wieczór
24°C Czwartek
noc
19°C Czwartek
rano
26°C Czwartek
dzień
wiecej »