Nowe koło parlamentarne "Polska Plus"

Byli politycy PiS: Ludwik Dorn, Jacek Tomczak oraz Jan Filip Libicki przystąpili do koła poselskiego "Polska XXI", które od środy nazywa się koło parlamentarne "Polska Plus". Pracom koła przewodniczy Dorn.

"Polska Plus jest nową, polityczną inicjatywą centroprawicową, której wyrazem parlamentarnym jest 9-osobowe koło parlamentarne" - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie Jarosław Sellin, który będzie kierował komitetem organizacyjnym nowej inicjatywy. Jak mówił, w ciągu najbliższych dwóch, trzech miesięcy odbędzie się kongres niezależnej polskiej prawicy, który stanie się kolejnym etapem budowania alternatywy prawicowej na scenie politycznej.

Kazimierz Michał Ujazdowski, który należał do koła poselskiego "Polska XXI", podkreślił, że inicjatywa polityczna "Polska Plus" powstała z potrzeby i oczekiwania na politykę odpowiedzialną, ambitną, która zajmie się tym, co ważne dla Polski i obywateli. "Chcemy być alternatywą w stosunku do tych partii politycznych,, które ujmują Polsce siły, czyli przede wszystkim PiS i PO" - powiedział. Wyraził nadzieję, że w przyszłości koło zamieni się w klub parlamentarny.

Decyzja - jak mówił - co do kształtu przyszłości inicjatywy politycznej podjęta zostanie za kilka miesięcy na kongresie polskiej prawicy. "Dzisiaj integrujemy się w parlamencie, a mam nadzieję, że bardzo szybko, jeszcze przed końcem roku, dojdzie do wyboru w jakim kształcie organizacyjnym i politycznym +Polska Plus+ będzie działała" - powiedział.

Z kolei Dorn zaznaczył, że "Polska Plus" chce się przeciwstawić "jałowym sporom" dwóch największych partii: PO i PiS - jak mówił - nie tylko deklarowaniem, że się to nie podoba. "Chcemy na miarę tych sił, jakie ma koło, przeciwstawić się temu, przedstawiając politycznie ważkie i gorące inicjatywy, argumentowane merytorycznie" - powiedział.

Zapowiedział jednocześnie, że w najbliższych dniach zaprezentuje polityczny i merytoryczny plan pracy koła "Polska Plus".

Koło parlamentarne "Polska Plus" liczy obecnie 9 posłów. Zgodnie z regulaminem Sejmu, by przekształcić się z klub musi mieć co najmniej 15 członków.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
15°C Piątek
noc
14°C Piątek
rano
19°C Piątek
dzień
21°C Piątek
wieczór
wiecej »