57 filmów twórców pochodzących z 26 krajów i reprezentujących różne religie przedstawiono na Religion Today Filmfestival.
Jego 12. edycja odbywała się w dniach 14-24 października w takich włoskich miastach jak m.in. Trydent, Rzym i Bolzano. Prezentowane obrazy, o inspiracji buddyjskiej, muzułmańskiej, chrześcijańskiej i żydowskiej, obejrzała rekordowo duża liczba widzów. Hasłem tegorocznej edycji były słowa: „Narodzić się ponownie z góry. Nowe życie w wierze”. Publiczność festiwalowa obejrzała również film Krzysztofa Żurowskiego opowiadający historię życia i nawrócenia mesjańskiego żyda zaangażowanego w ratowanie życia. Obraz nosi tytuł: „Żyd Ishai”.
„Ishai wszedł w środowisko żydów mesjańskich, zaczął się modlić – powiedział Radiu Watykańskiemu Krzysztof Żurawski. – Dzisiaj mówi, że wybaczył holokaust, wybaczył Niemcom i Polakom. Podkreśla jednak, że wybaczyć to za mało, że trzeba robić coś więcej. I odpowiedział w sposób konkretny: postanowił chronić życie. Wraz z żoną, która przed laty sama dokonała aborcji, zaczął pomagać kobietom, które chcą usunąć ciążę. Od roku zaczęli zajmować się też niesieniem pomocy prostytutkom. Robią to w prosty sposób: wspólna herbata, rozmowy, może jakaś próba nawrócenia. M.in. pomogli Polce, którą policja chciała wyrzucić z Izraela. Zapewnili jej mieszkanie, wyżywienie, bo na pewnym etapie życia została bez niczego. Ishai, nauczony historią własnego życia powtarza, że trzeba robić coś pozytywnego. Trzeba chronić ludzi i ich życie. To możemy zrobić, bez względu na to, kim oni są. Stąd jego działalność w obronie życia”.
Pierwszy Religion Today Filmfestival odbył się w 1997 r. Jego celem jest promowanie poprzez kino kultury dialogu i pokoju między wyznawcami różnych religii.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.