„Cuda eucharystyczne” – to temat konferencji zorganizowanej w Rzymie przez Ambasadę Polski przy Stolicy Apostolskiej.
Towarzyszy jej wystawa fotografii przedstawiających fenomen tego typu zdarzeń, które miały miejsce w różnych częściach świata. Wśród prelegentów w sesji wzięli udział m.in. Grzegorz Górny, autor monografii o cudach w Legnicy i Sokółce, oraz ks. Andrzej Zimbra, proboszcz z Legnicy, gdzie doszło do uznanego niedawno przez Watykan cudu.
W rozmowie z Radiem Watykańskim ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański podkreślił, że takie zjawiska są dowodem na to, iż między wiarą a nauką nie ma żadnej sprzeczności.
„Konferencja «Cuda eucharystyczne» pokazała, że żyjemy w XXI wieku, w którym dzieją się nadal cuda. Co to znaczy cuda? Są to rzeczy, które dzieją się w sposób niewytłumaczalny dla nauki. Ale uwaga: cuda eucharystyczne, te, które dokonały się w Polsce, są to cuda, które zostały zbadane przez naukowców. I pokazujemy w czasie tej konferencji, że między nauką a wiarą nie ma żadnej sprzeczności; jest inny świat, świat Boży, który, jak ktoś śpiewał, jest tu i teraz. Pokazujemy historię cudów eucharystycznych poprzez wieki, od cudów włoskich, od Bolseny, poprzez cuda hiszpańskie, aż do Sokółki i do Legnicy. Cuda eucharystyczne coś nam mówią. Mówią nam w momentach kryzysu wiary, że Bóg jest obecny w hostii, że coniedzielny cud Mszy św. jest cudem rzeczywistym, że spożywamy Ciało naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa” – powiedział ambasador Kotański.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.