Do rozpoczęcia XXI zimowych igrzysk pozostało 100 dni. 12 lutego w BC Place Stadium w Vancouver - największym krytym obiekcie na świecie, z widownią na 60 tysięcy - zapłonie olimpijski znicz. Zgaśnie 28 lutego.
Ogień został rozniecony 22 października w ruinach świątyni Zeusa w starożytnej Olimpii przy pomocy promieni słonecznych. Tydzień później Grecy przekazali go Kanadyjczykom. Uroczystość odbyła się na historycznym Stadionie Panatenajskim w Atenach, arenie pierwszych igrzysk ery nowożytnej w 1896 roku.
30 października pochodnię powitano w położonej na wyspie Vancouver stolicy prowincji Kolumbia Brytyjska - Victorii. Ogień pokona 45 tys. kilometrów na lądzie, wodzie i w powietrzu; w sztafecie udział weźmie 12 tys. osób.
Organizatorzy igrzysk spodziewają się przyjazdu 5,5 tys. sportowców oraz oficjeli z ponad 80 krajów. Olimpijczycy walczyć będą o niepowtarzalne medale. I to dosłownie, bowiem każdy będzie inny. Jak poinformowała ich projektantka Corrine Hunt, na żadnym nie powtórzy się motyw wzoru na rewersie. Na każdym krążku, niezależnie od jego barwy, będzie natomiast ten sam główny motyw - orka i kruk - zwierzęta charakterystyczne dla kanadyjskiej fauny.
Wolność bez prawdy traci swoją treść i prowadzi do chaosu moralnego.
Ok. 2,1 mln. nigeryjskich dzieci nie otrzymało ani jednej rutynowej dawki szczepień ochronnych.
Oba scenariusze są warunkowe i nie mają zostać od razu wcielone w życie.
To zarówno duchowni, jak woźni, elektrycy, technicy i kucharze.
W ciągu 12 lat istnienia obozu przez KL Dachau i jego podobozy przeszło łącznie ponad 200 tys. osób.