Stołeczny ratusz unieważnił drugi przetarg na przeprowadzenie audytu procesu reprywatyzacji nieruchomości w mieście - wynika z decyzji miasta.
W "Informacji o unieważnieniu postępowania" jako podstawę prawną i faktyczną tej decyzji podano jedynie, że "nie została złożona żadna oferta niepodlegająca odrzuceniu". W decyzji, do której dotarła PAP, nie podano żadnych szczegółowych informacji.
W drugim przetargu na wybranie wykonawcy procesu reprywatyzacji nieruchomości w stolicy wpłynęły dwie oferty. W pierwszym przetargu, w październiku ub. roku, do miasta wpłynęła jedna oferta, jednak ratusz odrzucił ją, ponieważ nie spełniła wymagań miasta. Dlatego pod koniec listopada ub. roku ratusz ogłosił drugi przetarg na wybranie wykonawcy audytu.
W drugim przetargu, podobnie jak w poprzednim, szacunkowa wartość zamówienia wynosiła 800 tys. zł netto, a jego przedmiotem miała być "ocena działań w zakresie procesu reprywatyzacji w mieście stołecznym Warszawie w latach 1990-2016".
Zgodnie z ogłoszeniem ws. przetargu oczekiwany przez miasto przedmiot zamówienia miał obejmować w szczególności m.in.: "analizę środowiska wewnętrznego zamawiającego w obszarze gospodarki nieruchomościami oraz analizę dokumentacji co najmniej 100 postępowań z lat 1990-2016 (w tym ocenę wybranych postępowań reprywatyzacyjnych pod kątem występujących w nich ewentualnych nieprawidłowości, ich przyczyn i skutków), które dotyczą zwrotu nieruchomości lub wypłaty odszkodowań za nieruchomości".
Informację o unieważnieniu przetargu na wykonanie audytu dot. reprywatyzacji jako pierwsze w poniedziałek podało radio RMF FM.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.