Izraelskie miasto Ramla i Asyż podpisały układ o partnerstwie.
Odbyło się to przy okazji obchodzonej w Ramli uroczystości jubileuszu ośmiu wieków historii Zakonu Braci Mniejszych. Obok burmistrzów obu miast wzięli w niej udział nuncjusz apostolski w Izraelu i kustosz Ziemi Świętej.
Ważnym wydarzeniem jubileuszowych celebracji w Ramli było nazwanie ulicy biegnącej obok klasztoru „ulicą Zakonu Franciszkańskiego”. Prośbę o zmianę nazwy wystosował do rady miejskiej o. Abdel Masih Fayez OFM, proboszcz i dyrektor szkoły prowadzonej przez Kustodię Ziemi Świętej.
W przemówieniu burmistrz Ramli przedstawił historię miasta oraz jej współczesną strukturę socjalną, którą tworzą 53 tys. żydów, 15 tys. muzułmanów i 5 tys. chrześcijan. Mieszkańcy stanowią wielokulturową społeczność, która jak podkreślił burmistrz wymaga „wzajemnego respektu, tolerancji i dialogu”.
Ojciec kustosz Pierbattista Pizzaballa OFM podziękował burmistrzowi za gest podkreślający wielowiekowy związek franciszkanów z ludnością Ramli, gdzie bracia mniejsi osiedli się już w 1296 r.
Uroczystości rozpoczęte oficjalną ceremonią w urzędzie miasta zakończyły się festynem na dziedzińcu franciszkańskiej szkoły.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.