Do walki o Królestwo Boże wezwał nowego ordynariusza diecezji radomskiej, biskupa Henryka Tomasika jego poprzednik abp Zygmunt Zimowski.
Dziś bp Henryk Tomasik odbywa ingres do katedry w Radomiu. Abp Zimowski, obecny przewodniczącym Papieskiej Rady ds. duszpasterstwa Służby Zdrowia, przekazał mu pozdrowienia i błogosławieństwo Benedykta XVI, który jeszcze jako kard. Joseph Ratzinger odwiedził katedrę radomską 7 lat temu.
Przy wejściu do katedry proboszcz ks. Edward Poniewierski podał bp. Tomasikowi klucze, krzyż do ucałowania oraz wodę święconą. Następnie po wejściu do kościoła biskup Tomasik udał się na modlitwę przy sarkofagu bp. Jana Chrapka.
Abp Zygmunt Zimowski, były biskup radomski, przemawiając na początku liturgii mówił, że jego następca "wchodzi dziś w wielkie dziedzictwo wiary i miłości, naznaczone i umocnione błogosławieństwem Chrystusa Pana, przyniesionym tu przez Piotra, któremu na imię było Jan Paweł II".
- Pamiętaj więc, że obraz Kościoła radomskiego jest pozytywny i nie pozwól sobie wmówić, że jest inaczej, bo na tym Kościele widnieje blask świętości Chrystusa w ludziach, którzy ten Kościół tworzą, wpatrując się w błogosławionych tej ziemi, zwłaszcza w św. Kazimierza - mówił abp Zimowski. Przypomniał zawołanie biskupie nowego ordynariusza: "Przyjdź Królestwo Twoje". - Niech troską, wręcz walką o to Królestwo będzie dla ciebie, ekscelencjo, priorytetem twojej posługi, opartej na całkowitym zawierzeniu Chrystusowi, w tajemnicy Bożego miłosierdzia - apelował.
Wezwał też obecnych - świeckich i kapłanów - do przyjęcia nowego ordynariusza z otwartym sercem, gotowością do współpracy i modlitewnym wsparciem. Zaś swego następcę poprosił o kontynuowanie prac II Synodu Diecezjalnego, które rozpoczęto rok temu.
Bp Henryk Tomasik urodził się 4 stycznia 1946 r. w Łukowie (diecezja siedlecka). Po maturze wstąpił do seminarium w Siedlcach. Jako kleryk został powołany do odbycia służby wojskowej w Szczecinie. Święcenia kapłańskie przyjął 31 maja 1969 roku w katedrze siedleckiej z rąk biskupa Jana Mazura. Jako neoprezbiter rozpoczął pracę duszpasterską w parafii Radoryż Kościelny, gdzie przez dwa lata pełnił obowiązki wikariusza i prefekta. W 1971 r. rozpoczął studia specjalistyczne na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie w 1984 roku obronił doktorat na podstawie rozprawy: „Osoba jako byt i norma w filozofii kard. Karola Wojtyły” napisanej pod kierunkiem ks. prof. Tadeusza Stycznia. W 1974 roku został mianowany wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym diecezji siedleckiej. Na przestrzeni 35 lat pracy dydaktycznej prowadził wykłady z etyki, teodycei, filozofii religii, antropologii, a także z psychologii i katolickiej nauki społecznej. Jednocześnie w 1975 roku ks. Henryk Tomasik został ustanowiony duszpasterzem młodzieży akademickiej w Siedlcach, pełniąc tę posługę aż do nominacji biskupiej.
21 listopada 1992 roku ks. kanonik dr Henryk Tomasik został mianowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej, ze stolicą tytularną Fornos Minore. Sakrę biskupią otrzymał w Bazylice św. Piotra w Rzymie 6 stycznia 1993 roku z rąk papieża Jana Pawła II. Jako motto swojej posługi biskupiej przyjął słowa zaczerpnięte z Modlitwy Pańskiej: „Adveniat Regnum Tuum” (Przyjdź Królestwo Twoje!). Znany jest ze swojej bardzo gorliwej i aktywnej posługi pasterskiej na terenie diecezji siedleckiej, a także na forum ogólnopolskim.
Biskup Henryk Tomasik znany jest z zaangażowania w duszpasterstwo młodzieży. Z ramienia Konferencji Episkopatu Polski przewodniczy Radzie ds. Duszpasterstwa Młodzieży. W nowo objętej diecezji radomskiej już 19 listopada spotka się z księżmi duszpasterzami i opiekunami poszczególnych duszpasterstw: grup zawodowych, duszpasterstw środowiskowych, wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich. Na spotkaniu będą omawiane planowane inicjatywy na 2010 rok.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.