Kolegium Kardynalskie liczy aktualnie, po śmierci 13 stycznia 2017 r. kard. Gilberto Agustoniego, 226 członków.
120 z nich to kardynałowie elektorzy, mogący brać udział w konklawe. Natomiast 106 nie ma już tego prawa, ponieważ przekroczyli 80. rok życia. W b. r. ukończy go dalszych czterech purpuratów. Urodzili się oni w roku 1937. Jeden z nich to litewski kardynał Audrys Juozas Bačkis, arcybiskup-senior Wilna.
W obecnym roku trzech purpuratów będzie obchodziło 90. urodziny. Są rówieśnikami Papieża Benedykta XVI (ur. 1927). Jeden z nich to kard. Angelo Sodano. Jest on dziekanem Kolegium Kardynalskiego. Najstarszy z żyjących purpuratów to kolumbijski kardynał José de Jesús Pimiento Rodríguez, mianowany przez Ojca Świętego niecałe dwa lata temu. Za miesiąc, 18 lutego, skończy on 98 lat. Natomiast najmłodszym jest 49-letni kardynał Dieudonné Nzapalainga, arcybiskup Bangi, stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej. Do Kolegium Kardynalskiego Franciszek zaliczył go niecałe dwa miesiące temu.
Przypomnijmy, że w historii Kościoła było wielu młodszych od niego kardynałów, i to nie tylko w średniowieczu czy epoce renesansu, ale i w zeszłym stuleciu. Kard. Karol Wojtyła miał w chwili nominacji 47 lat, a mianowany razem z nim przez Pawła VI kard. Alfred Bengsch z Berlina nie ukończył jeszcze wtedy 46. roku życia, podobnie jak prymas Polski August Hlond, który 40 lat wcześniej otrzymał w takim wieku kapelusz kardynalski od Piusa XI.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.