Działania NATO w Afganistanie oraz współpraca sojuszników w ramach misji ISAF były głównym tematem poniedziałkowego spotkania premiera Donalda Tuska z sekretarzem generalnym NATO Andersem Fogh Rasmussenem.
Szef NATO złożył w poniedziałek roboczą wizytę w Warszawie. Jak wynika z komunikatu Centrum Informacyjnego Rządu, wizyta wpisuje się w cykl konsultacji, które Rasmussen prowadzi przed corocznym spotkaniem ministrów spraw zagranicznych państw NATO planowanym w dniach 3-4 grudnia 2009 r.
Przed spotkaniem z szefem polskiego rządu Rasmussen rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim oraz ministrem obrony narodowej Bogdanem Klichem. MSZ poinformowało w komunikacie, że tematem rozmowy były "bieżące zagadnienie omawiane na forum NATO", w tym aktualna sytuacja w Afganistanie.
Obecnie w Afganistanie stacjonuje ok. 65 tys. żołnierzy z USA i ok. 39 tys. z innych krajów NATO. W ramach podlegających NATO sił ISAF w Afganistanie stacjonuje obecnie ok. 2 tys. polskich żołnierzy w prowincji Ghazni, ok. 200 kolejnych pozostaje w odwodzie w kraju.
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.