W Norymberdze sądzono hitlerowców także za aborcję

Jednym z zarzutów przedstawionych hitlerowskim zbrodniarzom podczas tzw. późnych procesów norymberskich było "zachęcanie lub zmuszaniu niearyjskich kobiet do poddania się aborcji, świadczeniu im usług aborcyjnych oraz wyłączeniu jurysdykcji sądów polskich w sprawach o dokonanie aborcji" – zauważył mec. Jerzy Kwaśniewski z instytutu Ordo Iuris.

Dodał, że oskarżeni i skazani za to zostali członkowie SS i urzędnicy Głównego Urzędu ds. Ras i Osadnictwa SS (RuSHA, czyli Rasse- und Siedlungshauptamt).

Aborcja na ziemiach polskich została po raz pierwszy w historii zalegalizowana 9 marca 1943 roku przez niemieckie władze okupacyjne. Okres do 1945 r. był jedynym w historii Polski, kiedy zabijanie nienarodzonych było legalne bez jakichkolwiek ograniczeń.

- Osobiście zastrzelę tego idiotę, który chciałby wprowadzić w życie przepisy zabraniające aborcji na wschodnich terenach okupowanych – mówił  Hitler.

W tym samym czasie w Niemczech prawo przewidywało karę śmierci za aborcję, za wyjątkiem stanu zagrożenie życia matki. W latach 1935-1943 w Niemczech dopuszczalna była aborcja eugeniczna, czyli zabijanie dzieci chorych.

Jak zauważył mec. Kwaśniewski, urzędnicy SS skarżyli się na powszechny sprzeciw niemieckich lekarzy - katolików wobec aborcji. Cytowali słowa lekarza (członka NSDAP), który sprzeciwiał się jakiejkolwiek aborcji, słowami: "dla mnie kobieta w ciąży jest zawsze nietykalna". Inny wreszcie lekarz, także niemiecki narodowy socjalista, przezornie klarował esesmanom, że w razie przegranej wojny nawet fakt dokonywania aborcji wyłącznie na dobrowolne żądanie kobiety nie będzie się liczył, i tak zwycięzcy go dorwą i osądzą. Byli i tacy lekarze, którzy zasadniczo byli gotowi zabijać nienarodzonych Słowian, ale wyrażali poważne obawy, że sprzeczna z naturą dopuszczalność aborcji zniszczy nie tylko moralność gorszych rasowo ludzi, ale następnie zarazi demoralizacją niemieckie kobiety i dziewczęta.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • Krzysiek
  08.05.2017 14:10
  >>sprzeczna z naturą dopuszczalność aborcji zniszczy nie tylko moralność gorszych rasowo ludzi, ale następnie zarazi demoralizacją niemieckie kobiety i dziewczęta.<< Po wojnie rozliczono w sądach "hitlerowskich zbrodniarzy" - a naród niemiecki twierdził, że jest czysty i niewinny. Czy dla współczesnego Niemca są "gorsi rasowo ludzie"?
 • Gość
  08.05.2017 14:41
  a co z kodeksem karnym Makarewicza z 1932 r. ?
 • max
  08.05.2017 17:31
  W pierwotnej wersji KK z 1932 był całkowity zakaz aborcji i karalność 5 lat więzienia, w wyniku nacisków socjalistów w drugiej wersji to zmieniono tak jak piszesz. Piłsudski, Prezydent Mościcki (który wydał rozporządzenie wprowadzające ten KK) to byli socjaliści. A socjaliści jak to socjaliści z reguły ateiści zwalczający religię i Kościół Katolicki i raczej dalecy od moralności katolickiej choć nie można uogólniać. Tak na marginesie po przewrocie majowym prezydenta Mościckiego wydal dekret, który usuną z orła (będącego godłem Polski) krzyż i uzupełnił go masońskimi gwiazdami. Niemniej jednak nie zmienia to faktu że jedynie za okupacji niemieckiej dopuszczalnie było bezwarunkowe zabijanie nienarodzonych Polaków i zakaz zabijanie nienarodzonych aryjskich dzieci, a celem było zniszczenie narodu polskiego.
 • gut
  08.05.2017 21:30
  ⌠Edyta Stein⌡ ૪૪૪ ⌠Kto szuka prawdy, ten szuka Boga, czy jest to jasne dla niego, czy też nie.⌡

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  1°C Piątek
  dzień
  1°C Piątek
  wieczór
  -2°C Sobota
  noc
  -3°C Sobota
  rano
  wiecej »