Jest ich w Polsce prawie tyle samo ilu księży diecezjalnych. Siostry zakonne są jednak bardzo zróżnicowane w formie swego życia oraz działalności. To sprawia, że nie jest łatwo ustalić ile sióstr żyje w polskim Kościele.
Z drugiej jednak strony ta różnorodność charyzmatów sprawia, iż silniej oddziałują na środowiska w których żyją.
W Polsce jest ponad 22 tys. sióstr zakonnych i chociaż ich liczba jest nieco mniejsza niż księży diecezjalnych, to jednak znacznie łatwiej spotkać siostrę zakonną w habicie na ulicy niż księdza w sutannie. Oprócz sióstr habitowych istnieje również wiele zgromadzeń bezhabitowych („skrytek”) które często nie chcą ujawniać swojej zakonnej tożsamości.
W 1996 Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC rozpoczął prace nad wykazem Sióstr i palcówek Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych. Prace trwały ponad 10 lat. Do ich zakończenia przystąpiono w 2007 roku. Uzyskano 17 tys. danych dotyczących sióstr zakonnych i ponad 2 tys. danych dotyczących placówek zakonnych w Polsce. Jak zaznacza ks. Witold Zdaniewicz SAC dyrektor ISKK, „dane w przygotowanym spisie obejmują 78% wszystkich sióstr zakonnych w Polsce”.
Dzięki inicjatywie ISKK już nie tylko księża i bracia zakonni posiadają swoje spisy. I chociaż zebrane dane są niepełne, z pewnością przyczynią się do pełniejszego ukazywania wielkiej roli jaką pełnią siostry zakonne w polskim Kościele.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.