Były dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski został powołany na wiceministra spraw zagranicznych. O powołaniu Magierowskiego oraz Bartosza Cichockiego na podsekretarzy stanu w MSZ poinformował w środę rzecznik rządu Rafał Bochenek.
"Premier @BeataSzydlo powołała na podsekretarzy stanu w MSZ p. Marka Magierowskiego oraz p. Bartosza Cichockiego" - napisał Bochenek na Twitterze.
Jak wcześniej informował portal wPolityce.pl Magierowski będzie odpowiadał za dyplomację ekonomiczną w relacjach z krajami Azji.
Marek Magierowski objął funkcję dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta w grudniu 2015 roku, zastępując Katarzynę Adamiak-Sroczyńską. Wcześniej - od września 2015 roku - pracował w KPRP jako ekspert ds. dyplomacji publicznej, współpracując przy tym z Biurem Prasowym i Biurem Spraw Zagranicznych kancelarii.
5 maja 2017 r. złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Jego rezygnacja została przyjęta przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Przed współpracą z Kancelarią Prezydenta Magierowski jako dziennikarz i publicysta specjalizował się w tematyce międzynarodowej. Pracował m.in. jako redaktor działu zagranicznego "Gazety Wyborczej", szef działu zagranicznego tygodnika "Newsweek Polska", zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Forum" oraz - w latach 2006-2011 - dziennika "Rzeczpospolita". W kolejnych latach był publicystą m.in. tygodników "Uważam Rze" oraz "Do Rzeczy".
Bartosz Cichocki to absolwent Instytutu Historycznego UW. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Ośrodku Studiów Wschodnich, Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, Biurze Bezpieczeństwa Narodowego (gdzie pracował w Departamencie Bezpieczeństwa Międzynarodowego).
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.