Odkryto największy magazyn środków dopingujących w Europie

Hiszpańska policja odkryła w poniedziałek na przedmieściach Malagi na południu kraju największy w Europie magazyn nielegalnych substancji dopingujących. Zarekwirowano ponad 3 mln sztuk środków wyprodukowanych na bazie sterydów i hormonów.

Jak ujawniła hiszpańska policja, większość substancji zarekwirowanych w budynku w miejscowości Benalmadena to produkty wytworzone w miejscowym laboratorium. Składniki do ich produkcji sprowadzano z Chin oraz Indii.

Według śledczych, zasięg wysyłki towarów pochodzących z odkrytego pod Malagą magazynu był bardzo duży: nielegalne laboratorium zaopatrywało klientów z Hiszpanii, Francji, Niemiec oraz Belgii.

Ze źródeł policyjnych wynika, że był to największy nielegalny magazyn środków dopingujących w Europie.

"Placówka specjalizowała się w wyrobie zakazanych w sporcie substancji, które oferowała zazwyczaj pod marką własną. Wewnątrz obiektu funkcjonariusze odkryli urządzenia do pakowania i etykietowania towarów" - ujawniła policja.

W trakcie poniedziałkowej akcji policja zatrzymała 14 członków gangu, który prowadził magazyn ze środkami dopingującymi i je dystrybuował. Wśród aresztowanych są m.in. znany kulturysta, szkoleniowiec, a także lekarz.

Policja zabezpieczyła również kwotę ponad 2 mln euro, która należała do grupy przestępczej, a także 2,7 kg kokainy oraz broń palną.

Według informacji Hiszpańskiej Agencji ds. Leków i Produktów Higieny (AEMPS) sprzedawane przez magazyn w Benalmadena produkty są niebezpieczne dla zdrowia i życia konsumentów, gdyż powstawały w domowych warunkach i nie przechodziły żadnej kontroli jakości.

Na trop hiszpańskiej grupy przestępczej natrafiono latem ub.r. we Francji. Poszukiwanie producenta nielegalnych substancji dla sportowców rozpoczęło się po przejęciu na lotnisku w Paryżu paczki zawierającej środki dopingujące.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  4°C Wtorek
  rano
  4°C Wtorek
  dzień
  4°C Wtorek
  wieczór
  2°C Środa
  noc
  wiecej »