Radom: Powstanie hospicjum

Kompleks hospicyjno-rehabilitacyjny zamierza wybudować w Radomiu radomskie Stowarzyszenie im. Ojca Pio. Działkę, na której kompleks powstanie, we wtorek miasto sprzedało stowarzyszeniu za 1 proc. jej wartości.

W kompleksie zaplanowano hospicjum stacjonarne z 16 łóżkami oraz część rehabilitacyjno-terapeutyczną wraz z basenem i oranżerią. Stowarzyszenie zamierza podpisać kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług medycznych - powiedziała prezes stowarzyszenia Jadwiga Panek-Lenartowicz.

Szacunkowy koszt budowy kompleksu wynosi 8-10 mln zł. Panek-Lenartowicz zapowiedziała, że będzie się starać m.in. o pieniądze unijne na jego budowę. "Liczymy także na wsparcie władz wojewódzkich, miejskich, sponsorów i wszystkich mieszkańców Radomia oraz okolic" - podkreśliła szefowa stowarzyszenia. Dodała, że działalność hospicjum można też wspierać poprzez odpis 1 proc. podatku.

Hospicjum ma być wybudowane na działce o powierzchni ponad 4 tys. m kw. Jest ona położona w okolicy radomskiego szpitala na Józefowie. Członkowie stowarzyszenia liczą, że dzięki takiej lokalizacji do pracy w hospicjum włączą się radomscy lekarze.

Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak podkreślił, że tego rodzaju placówka jest w mieście bardzo potrzebna. Dodał, że teraz ciężko chorzy pacjenci z Radomia są objęci opieką tzw. hospicjów domowych - wolontariusze przychodzą do domów chorych i tam ich wspierają. W radomskim szpitalu działa też zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy.

Obecnie Stowarzyszenie im. Ojca Pio powadzi hospicjum domowe dla chorych dzieci. Pod jego opieką jest 25 osób z chorobami nowotworowymi, genetycznymi i metabolicznymi.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  15°C Wtorek
  noc
  9°C Wtorek
  rano
  16°C Wtorek
  dzień
  17°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »