Bochenek: Na pomoc po nawałnicach wyasygnowano 40 mln zł

Na pomoc po nawałnicach z budżetu państwa wyasygnowano ponad 40 mln zł - powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Dodał, że pieniądze już trafiły na konta poszkodowanych z województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Rafał Bochenek w poniedziałek w Polsat News pytany był o skutki nawałnic. Powiedział, że podczas ostatniej wizyty w województwie kujawsko-pomorskim premier spotkała się z mieszkańcami. "Mieszkańcy podkreślili, że jeszcze nigdy, ale to nigdy, nie było takiej sytuacji, że dosłownie 2-3 dni po tragedii pieniądze znajdowały się na ich kontach" - powiedział.

Rzecznik zaznaczył, że jeśli chodzi o mieszkańców kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego, "wielu z nich już ma pieniądze na kontach". "Ponad 40 mln zł z budżetu państwa zostało wyasygnowane" - zaznaczył, odnosząc się do pomocy po nawałnicach.

"W pierwszym dniu decyzja zapadła, a w poniedziałek - wtorek zostały przyjęte przepisy, które umożliwiają wypłaty zasiłków - ponad 40 mln zł już trafiło do właściwych osób" - podkreślił

Bochenek pytany był też, czy oszacowano już całkowite straty po nawałnicach. "Mam nadzieję, że w najbliższych dniach będziemy zbliżali się do globalnej kwoty, wszystkich strat we wszystkich miejscowościach, które zostały poszkodowane" - powiedział. Jak zaznaczył, rząd zmienił przepisy tak, aby straty mogli szacować nie tylko rzeczoznawcy, ale również pracownicy nadzoru budowlanego, którzy mają uprawnienia budowlane i dzięki temu proces szacowania, oceny strat, przebiegał szybciej.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KLĘSKA, PAP, RZĄD

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Gość
  21.08.2017 10:00
  To jedyne co ten nieszczęsny nierząd potrafi robić: wydawać pieniądze. Cudze. Z naszych podatków. I kłamać. Kłamać w zaparte. BłasZczak powinien juz dostać za te kłamstwa jakies odznaczenie - żaden minister w jakimkolwiek innym rządzie tak nie łgał. Marszałka wzywa do roboty, zapominając o RZĄDOWYM wojewodzie! Od początku PiS tylko kłamie i wydaje pieniądze (cudze): a to na badanie rzekomego "zamachu" (ile to już lat i ile kasy na to poszło???, a to na samoloty dla vipów (bez przetargu), a teraz dla nieszczęśników. Pierwszy raz wydali pieniądze z sensem. Nie zmienia to faktu, że przespali trzy dni i teraz próbują to zakłamać. Beznadziejny rząd - "nierząd" pod dowodzeniem kłamliwej rzekomej katoliczki (prawdziwy katolik tak by nie miał wstydu kłamać).
 • Gość
  21.08.2017 17:04
  W b.r. i u.b. r były nawałnice też innych miejscach Polski ale poszkodowani nie otrzymali żadnych piniędzy od rządu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  6°C Wtorek
  wieczór
  3°C Środa
  noc
  0°C Środa
  rano
  6°C Środa
  dzień
  wiecej »