Jaki: Chciałbym odrzucenia prezydenckiego weta

Polski wymiar sprawiedliwości wymaga radykalnych reform, dlatego chciałbym odrzucenia weta prezydenta do ustaw dot. SN i KRS - powiedział w piątek wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

24 lipca prezydent Andrzej Duda poinformował, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym i noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zapowiedział przygotowanie swoich projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zadeklarował w piątek w Radiu ZET, że gdyby doszło w Sejmie do głosowania nad decyzją prezydenta opowiedziałby się za odrzuceniem weta. "Chciałbym odrzucenia tego weta" - podkreślił.

Według Jakiego w Polsce istnieją dwie grupy o różnym podejściu do reformy wymiaru sprawiedliwości. Pierwsza z nich - jak mówił - "chce radykalnych zmian w sądownictwie", a druga "mówi, że wszystko powinno być tak, jak było". "Ja jestem w tej pierwszej grupie" - podkreślił Jaki.

"Jestem przekonany, że polski wymiar sprawiedliwości wymaga radykalnych reform" - dodał wiceminister. Dodał, że na weta prezydenta patrzy krytycznie tylko wtedy, gdy dotyczą "dobrych ustaw".

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  08.09.2017 17:31
  Pan Jaki, jako wytrawny polityk stosuje czystą manipulację i demagogię. Nic nie wspomina o ludziach, którzy chcą reformy sądownictwa ale nie godzi się na to aby politykom PiS dać nieograniczoną władzę nad sędziami. I jest to największa grupa ludzi w Polsce... dlaczego Patryk Jaki o tym nie wspomina? Bo to niewygodne?
 • Gość
  09.09.2017 09:58
  na jednej z "Bożych krówek" (cukierki - krówki z cytatami z różnych osób na opakowaniu) jest takie zdanie św. Franciszka z Asyżu: "Ci, którzy otrzymują władzę, na tyle mogą się nią szczycić, na ile szczyciliby się, gdyby im zostało powierzone zadanie obmywania nóg braciom". Mocne. Daje do myślenia. Nieustannie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  17°C Poniedziałek
  noc
  14°C Poniedziałek
  rano
  20°C Poniedziałek
  dzień
  21°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »