Różaniec do Granic: w Europie, Japonii, Nowej Zelandii i na Bliskim Wschodzie

Różaniec do Granic zdobywa serca ludzi również poza granicami Polski. Do modlitwy przyłączą się wierni w kilkudziesięciu miejscach na świecie, m.in. w europejskich stolicach, w portugalskiej Fatimie, w sanktuarium maryjnym w Akicie w Japonii, w Nowej Zelandii, a nawet za kołem podbiegunowym. Modlitwa zostanie zorganizowana także w bazie wojskowej w Bagram w Afganistanie.

Poza metropoliami, takimi jak Paryż, Londyn, Dublin, czy Amsterdam, Różaniec do Granic dotrze też do krańców Europy. Wierni będą modlić się zarówno na południu w Neapolu, jak i w miejscowości Stamsund, która znajduje się w norweskim archipelagu Lofotów, za kołem podbiegunowym.

Do modlitwy przyłączą się także żołnierze stacjonujący w bazie lotniczej w Bagram w Afganistanie. Wspólny Różaniec rozpocznie się w kaplicy wojskowej o 16.30 lokalnego czasu. W modlitwie wezmą też udział wierni w Kazachstanie, w miejscowości Kustanaj. Różaniec odmawiany będzie również w tak odległych miejscach jak Auckland w Nowej Zelandii czy sanktuarium maryjne w Akicie na wyspie Honsiu w Japonii.

- W miarę upływu czasu dołączają do nas kolejne parafie z całego świata, które chcą duchowo łączyć się w modlitwie z uczestnikami wydarzenia Różaniec do Granic w Polsce. Obecnie mamy na naszej mapie ponad 70 takich miejsc na całym świecie, niektóre z nich są bardzo egzotyczne, i ciągle zgłaszają się nowe – mówi Lech Dokowicz z Fundacji Solo Dios Basta, organizator wydarzenia.
Do modlitwy różańcowej o nawrócenie, błogosławieństwo i pokój na świecie włączą się także wierni z innych krajów. W portugalskiej Fatimie grupa katolików z Anglii, Francji, Szwajcarii, Portugalii, Hiszpanii oraz Filipin i Nowej Zelandii będzie modlić się na różańcu całą noc, łącząc się duchowo z uczestnikami modlitwy w Polsce.

Różaniec do Granic jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie Różańca, którą wyraziła 140 lat temu w Gietrzwałdzie i 40 lat później w Fatimie. W obydwu przypadkach jako ratunek dla świata Maryja wskazała pokutę i modlitwę różańcową.
Szczegóły i zapisy: www.rozaniecdogranic.pl

 

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  05.10.2017 17:06
  Pracodawcy powinni dać ludziom wolny dzień w sobotę, by wszyscy mogli się modlić.
 • Roman
  05.10.2017 19:47
  Czy nie byłoby bardziej ewangelicznie, gdyby każdy pomodlił się w swej izdebce? Jezus wszak powiedział: "Nie bądźcie jak obłudnicy.Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i się modlić,żeby się ludziom pokazać(...) Ty zaś,gdy chcesz się modlić,wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca".
 • Margo
  06.10.2017 23:51
  Do Romana: nie! właśnie nie byłoby ewangelicznie, gdybyśmy się modlili w izdebce. Wiara i Kościół to wspólnota, która nie przeczy modlitwie osobistej.
 • okruszek100
  09.10.2017 15:07
  Powiedział też " Gdzie dwaj albo trzej zgromadzą się w imię Moje, tam J a jestem pośród nich"
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  26°C Poniedziałek
  dzień
  27°C Poniedziałek
  wieczór
  23°C Wtorek
  noc
  19°C Wtorek
  rano
  wiecej »