Członkowie G7, przedstawiciele Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego rozważają możliwość umorzenia długów Haiti po styczniowym trzęsieniu ziemi
Minister finansów Kanady Jim Flaherty powiedział w piątek wieczorem, że w obrębie G7 powstał "silny ruch" na rzecz umorzenia długów zniszczonego kraju - podaje agencja AFP.
"Zrobiliśmy w tej sprawie pewien postęp i jestem pewien" - powiedział dziennikarzom Flaherty, który jest gospodarzem spotkania ministrów finansów G7, w Iqaluit, na północy Kanady; dodał, że dalsze rozmowy w tej sprawie będą prowadzone w czasie weekendu.
Flaherty dodaje, że przedstawiciele międzynarodowych instytucji finansowych, obecni w Iqaluit, skłaniają się również ku anulowaniu długów i wyasygnowaniu na rzecz Haiti środków pomocowych.
Dług Haiti wynosił w czerwcu ok. 1, 2 mld dol. Jego redukcja była koordynowana przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy. Dominique Strauss-Kahn szef MFW i Robert Zoellick, prezes BŚ będą uczestniczyli w weekendowych negocjacjach w sprawie Haiti. Instytucje, którym przewodzą wezwały już wszystkie strony do podjęcia dodatkowego wysiłku finansowego, by całkowicie umorzyć resztę długu zniszczonego kraju.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.