"Santo subito" - wkrótce w Polsce

Głośna książka Andrei Tornielliego „Santo Subito. Tajemnice świętości Jana Pawła II” ukaże się 25 lutego w Polsce. Autor, znany watykanista, odkrywa nieznane dotąd fakty z biografii, a także sekrety mistycznych wydarzeń w życiu papieża-Polaka.

Nadprzyrodzone znaki towarzyszące pontyfikatowi, niewytłumaczalne przypadki uzdrowień za przyczyną Jana Pawła II - zwłaszcza te dokonane jeszcze za jego życia - robią ogromne wrażenie, dar „modlitwy wlanej” czy mistyczne relacje z Maryją składają się na jedną z najbardziej fascynujących, ale i zaskakujących biografii Karola Wojtyły.

Tornielli zgromadził obszerną dokumentację, charakteryzuje go również dogłębna znajomość nieustannie poszerzającej się bibliografii dotyczącej papieża. Głównym źródłem wiedzy jest dla autora świadectwo kard. Stanisława Dziwisza, znanego i najwierniejszego sekretarza Jana Pawła II. Watykanista zebrał również świadectwa innych osób, które towarzyszyły papieżowi w codziennym życiu, dzięki czemu książka stała się duchowym portretem Papieża w świetle jego głębokich więzi z Jezusem i Jego Najświętszą Matką. Kapitalne znaczenie ma świadectwo siostry Tatiany Sobótki, która daje wprawiające w zdumienie świadectwo świętości Papieża, mówiąc o umartwieniach zewnętrznych, które praktykował Jan Paweł II.

Bardzo ważne jest również wyznanie Arturo Mari, papieskiego fotografa, który przestawia Wojtyłę jako człowieka niezwykłej modlitwy. „Modlił się w kaplicy, lecz także siedząc w fotelu, podczas tak zwanych chwil odpoczynku, które w jego przypadku wcale nie były poświęcone odpoczynkowi" – wspomina Mari. - "Modlił się, kiedy ktoś umarł: zarówno jeśli chodziło tu o przyjaciela, znajomego, jak i osoby, które zginęły podczas zamachów lub w wypadkach. Modlił się także wtedy, gdy dowiadywał się, że w jakiejś części świata zapanowała poważna sytuacja polityczna, kiedy wybuchała jakaś wojna. Modlił się, gdy miał jakiś problem, kiedy docierały do niego jakieś niepokojące informacje. Szedł wtedy do kaplicy i pozostawał tam dotąd, dopóki nie znalazł rozwiązania”.

Papież modlił się także dużo w krajach, do których udawał się z wizytą. „Jego skupienie podczas tych wizyt odbierałem jako chwile modlitwy w intencji rozwiązania problemów mieszkańców danego kraju. Wydawało się, że papież łączy się z nimi w ich cierpieniach. Pamiętam, że podczas pobytu w Wilnie papież modlił się na kolanach bez żadnej przerwy przez sześć godzin” - konkluduje Mari.

Autor przytacza także mistyczne, które wydarzyły się za życia i po śmierci Jana Pawła II, ogłoszonego przez wielu „świętym od zaraz”. I nie tylko. Także z utworów poetyckich Papieża Wojtyły wyłania się jego świętość, opierająca się na głębokim człowieczeństwie, fascynującym i przyciągającym.

Szczególne wrażenie wywiera rozdział traktujący o przyjaźni między Karolem Wojtyłą a Ojcem Pio, będącej swoistą komunikacją świętości, która pozwoliła świętemu z Pietrelciny ujawnić młodemu polskiemu kapłanowi tajemnicę krwawiącej rany, poprzez którą święty Pio uczestniczył w cierpieniu Chrystusa podczas Drogi Krzyżowej.

Czytelników zadziwi fakt, że życie Wielkiego Papieża, którego pontyfikat był pod ostrzałem mediów i dziennikarzy przez 27 lat, jest pełne jeszcze wielu tajemnic.

Santo Subito Torniellego - podobnie jak wcześniejsze bestsellerowe Tajemnice Jana Pawła II Antonio Socciego - to książki przełomowe, które każą z zupełnie innej perspektywy spojrzeć na posługę i święte życie Jana Pawła II.

Książkę wydał Dom Wydawniczy RAFAEL z Krakowa. Pozycja do księgarń trafi 25 lutego. 1 marca książkę na konferencji prasowej w Warszawie zaprezentuje sam autor, Andrea Tornielli.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
4°C Wtorek
wieczór
4°C Środa
noc
3°C Środa
rano
4°C Środa
dzień
wiecej »