O krzyżu i nawróceniu

Bp Mering na Wielki Post: Lepiej być odrzuconym przez świat niż zaprzeć się Krzyża Chrystusowego.

Lepiej być odrzuconym przez świat niż zaprzeć się Krzyża Chrystusowego - napisał w liście na Wielki Post biskup włocławski Wiesław Mering.

„Błogosławieni to ci, którzy nade wszystko wiedzą i przyznają, że nie mają nic od siebie samych i że we wszystkim zależą od Boga” - podkreśla biskup. W nawróceniu mają dopomóc modlitwa, post i jałmużna, czyli uczynki miłosierdzia – trzy filary wielkopostnej duchowości.

Bp Mering przypomina, że nawrócenie stanowi drogę naśladowania Chrystusa, drogę błogosławieństw, czyli wzrastania w miłości. „Być świadkiem miłości znaczy być świadkiem Chrystusa modlącego się, poszczącego i okazującego miłosierdzie. Taki sens mają słowa wypowiadane przez kapłana posypującego nasze głowy popiołem: nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię, czyli powróćcie do Chrystusa, naśladujcie Go i bądźcie świadkami miłości przez modlitwę, post i uczynki miłosierdzia”.

Odnosząc się do Orędzia Benedykta XVI na Wielki Post, poświęconemu zagadnieniu sprawiedliwości, bp Mering odniósł się do czekających nas dwóch beatyfikacji: ks. Jerzego Popiełuszki i Jana Pawła II.

Zachęcając wiernych do korzystania z darów łaski sakramentów, do intensywniejszej modlitwy poprzez udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żalów i w rekolekcjach wielkopostnych, biskup włocławski wzywa do odważnego przyznawania się do Krzyża Chrystusowego. „Odpowiedzmy w ten sposób na próby usuwania Krzyży z przestrzeni życia publicznego! Za wierność Krzyżowi ks. Jerzy Popiełuszko oddał swoje młode, kapłańskie życie. Jeśli z powodu przyznania się do Krzyża Chrystusowego przyjdzie nam być odrzuconymi, pogardzanymi, a może znienawidzonymi dla świata, lepiej stracić świat cały niż zaprzeć się Chrystusa!” – napisał w liście do wiernych bp Mering.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
8°C Piątek
noc
3°C Piątek
rano
8°C Piątek
dzień
9°C Piątek
wieczór
wiecej »