Pierwsza dama rozmawiała z dyrektorem Caritas

Małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda spotkała się w czwartek z dyrektorem Caritas Polska ks. Marcinem Iżyckim. Wśród omawianych tematów była działalność organizacji w kraju i poza jego granicami, m.in. wsparcie udzielane ofiarom konfliktu w Syrii.

Wśród przedsięwzięć realizowanych przez Caritas Polska jest program "Rodzina rodzinie", polegający na stałej pomocy finansowej polskich rodzin, a także firm i instytucji rodzinom syryjskim. Korzysta z niego, jak szacuje organizacja, ponad 9 tys. syryjskich rodzin.

W komunikacie zamieszczonym na stronie Kancelarii Prezydenta przekazano, że ks. Iżycki przybliżył pierwszej damie także projekty skierowane do potrzebujących Polaków, które są prowadzone przez Caritas oraz przedsięwzięcia, które są planowane.

"Pierwsza Dama, która często spotyka się z młodymi ludźmi podczas wizyt w szkołach w całym kraju, zwróciła uwagę na rosnące zainteresowanie wolontariatem wśród młodzieży. Rozmawiano też o różnorodnych formach dobroczynności oraz korzyściach wynikających z łączenia wolontariatu z nabywaniem kompetencji przydatnych na rynku pracy" - podała kancelaria.

W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli oprócz małżonki prezydenta i dyrektora Caritas Polska, także sekretarz organizacji ks. Marcin Schmidt oraz doradca prezydenta Zdzisław Sokal.

Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. To najlepiej znaną organizacją dobroczynną w Polsce. W grudniowym sondażu, spontanicznie w pierwszej kolejności wspomniało o niej 37 proc. badanych, a znało i potrafiło wymienić jej nazwę niemal dwie trzecie Polaków - 63 proc. 

«« | « | 1 | » | »»
 • Megi
  18.01.2018 19:29
  Piękne dzieci....zasługują na szczęśliwe życie w rodzinnym domu, w kraju w którym żyli ich przodkowie.....Apeluję i zachęcam do POMOCY KOŚCIOŁOWI w potrzebie, tak jak czyni to ks.prof.Cisło....:)
 • gosc
  18.01.2018 23:43
  Pani Prezydentowo, prosze nie układać sie z tymi dla których ważniejsze jest dobro imigrantow niż bezpieczenstwo Polek i Polaków.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  30°C Poniedziałek
  rano
  31°C Poniedziałek
  dzień
  26°C Poniedziałek
  wieczór
  25°C Wtorek
  noc
  wiecej »