IMGW: Napływa chłodna masa powietrza

Jak informuje IMGW Europa południowo-zachodnia, częściowo zachodnia i centralna oraz wschodnia znajduje się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże znad Islandii i Mołdawii. Północna Polska pozostaje w obszarze podwyższonego ciśnienia, pozostała część kraju jest pod wpływem niżu znad Mołdawii. Napływa chłodna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie powoli rosło.

W czwartek na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2 st., -1 st. miejscami na północy Polski oraz w rejonach podgórskich do 0 st., 1 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W Bieszczadach wiatr porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie duże i miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -9 st., -5 st. na zachodzie i północy kraju oraz w rejonach podgórskich do -3 st., -1 st. w centrum i na południowym wschodzie. Na północy lokalnie -12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków północnych. W Bieszczadach wiatr w porywach do 60 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2 st. miejscami na wschodzie i w rejonach podgórskich do 3 st. lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr na ogół słaby, w zachodniej połowie Polski południowo-wschodni, na pozostałym obszarze z kierunków północnych.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

W nocy zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr słaby, północny.

W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby, zmienny.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  19°C Środa
  rano
  23°C Środa
  dzień
  24°C Środa
  wieczór
  21°C Czwartek
  noc
  wiecej »