IMGW: Napływa chłodna masa powietrza

Jak informuje IMGW Europa południowo-zachodnia, częściowo zachodnia i centralna oraz wschodnia znajduje się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże znad Islandii i Mołdawii. Północna Polska pozostaje w obszarze podwyższonego ciśnienia, pozostała część kraju jest pod wpływem niżu znad Mołdawii. Napływa chłodna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie powoli rosło.

W czwartek na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2 st., -1 st. miejscami na północy Polski oraz w rejonach podgórskich do 0 st., 1 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W Bieszczadach wiatr porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie duże i miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -9 st., -5 st. na zachodzie i północy kraju oraz w rejonach podgórskich do -3 st., -1 st. w centrum i na południowym wschodzie. Na północy lokalnie -12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków północnych. W Bieszczadach wiatr w porywach do 60 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2 st. miejscami na wschodzie i w rejonach podgórskich do 3 st. lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr na ogół słaby, w zachodniej połowie Polski południowo-wschodni, na pozostałym obszarze z kierunków północnych.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

W nocy zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr słaby, północny.

W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby, zmienny.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
0°C Środa
wieczór
-3°C Czwartek
noc
-2°C Czwartek
rano
1°C Czwartek
dzień
wiecej »