Synku, może różańczyk?

- Wybierasz Jezusa, ale ryzykujesz, że stracisz wizerunek, jaki dotąd miałeś - mówił Łukasz Bęsiu Bęś podczas Duchowej rEwolucji w Cieszynie.

- Na miejscu, w Medjugorje, patrzę, ludzie w moim wieku, ładne dziewczyny i wszyscy z różańcami! Pewnie do zakonu werbują! Idzie ksiądz a za nim jakiś "koksu". Też z różańcem. U nas byłoby wstyd się tak pokazać na ulicy! - opowiadał. - Po dwóch dniach zauważyłem, że oni mają coś, czego ja nie miałem. I to mnie wkurzało.

W przedostatni festiwalowy dzień poszedł z mamą na adorację Najświętszego Sakramentu. - Pół godziny klęczałem, bolały mnie nogi i wtedy zrobiłem coś, czego nie zrobiłem nigdy wcześniej. Powiedziałem: - Panie Boże, jeśli jesteś, to mi to udowodnij. W tym momencie nagle same zaczęły mi lecieć łzy. Schowałem głowę... - opowiadał.

Po spowiedzi każdy mógł zapalić światło i ustawić je pod Najświętszym Sakramentem, a także napisać swoje podziękowanie dla Pana Boga   Urszula Rogólska /Foto Gość Po spowiedzi każdy mógł zapalić światło i ustawić je pod Najświętszym Sakramentem, a także napisać swoje podziękowanie dla Pana Boga

Na prośbę mamy poszedł do spowiedzi, w której nie był od lat. Był pewien, że ksiądz ucieknie, jak tylko usłyszy początek spowiedzi. Nie uciekł… Rozmawiali półtorej godziny… - Kumple mnie nauczyli, że płakanie jest hańbą, jest wstydem. Przez cztery lata moje serce zmieniło się w kamień - nienawiść do bliskich, agresja - wydawało mi się, że im bardziej będę miał serce z kamienia, tym będę twardszym mężczyzną. To była ściema… - mówił w Cieszynie. - Po spowiedzi podszedłem do barierki i poczułem się jak te 60 tys. ludzi. Pierwszy raz w życiu czułem się wolnym człowiekiem; jakby zeszło ze mnie 30 kg. Pierwsza myśl: niech to trwa. Druga: stary, ty za chwilę wrócisz do Polski i oni cię wyśmieją. Przestraszyłem się, nie wiedziałem jak to ogarnąć.

Posłuchał jeszcze konferencji, że Jezus umarł za nas, aby nam dać życie wieczne - wieczną ucztę bez limitu. - Podjąłem decyzję - wchodzę w to. Miałem tylko jeden problem: wstyd. Oni się nie wstydzili! Na mojej dzielnicy każdy się wstydzi Boga. Pomyślałem: Boże, moje życie musi się zmienić. Jeśli jesteś realnym Bogiem i masz moc, wyrwij mnie z tego…

Na scenie Wspólnota Tymoteusz i Adam Bubik   Urszula Rogólska /Foto Gość Na scenie Wspólnota Tymoteusz i Adam Bubik

Po powrocie Bęsia do Polski, kumple już szykowali się na imprezę z pierwszym melanżownikiem. Prosił Boga o pomoc, żeby mógł powiedział: nie. Udało się. Poszedł do kościoła. Tam spotkał przerażone nieco jego obecnością starsze panie. Po Mszy św. dowiedział się, że to koleżanki mamy, które od roku odmawiają za niego Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

- Usłyszałem, że pół Polski się za mnie modliło. Mama codziennie błagała, żebym sobie nie zmarnował życia. Pierwszy raz zobaczyłem, komu tak naprawdę na mnie zależy… - opowiadał Bęsiu, który wkrótce odnalazł swoje miejsce we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym. Od 12 lat jest wolny od narkotyków, papierosów i alkoholu.

- Gdyby ktoś mi powiedział 12 lat temu, że będę miał żonę i trójkę dzieci, to bym go wyśmiał. W 2013 r. spotkałem kumpla, z którym imprezowałem w 2006 roku. Powiedział: - Dobrze wtedy zrobiłeś. Masz rodzinę, latasz po świecie. A nasi kumple byli albo są w więzieniach - za głupoty, kradzieże na haju. Dwóch spadło ze skałek, bo się pobili...

Cieszyńska Duchowa rEwolucja   Urszula Rogólska /Foto Gość Cieszyńska Duchowa rEwolucja

- Wiecie, pochodzę z biednej rodziny, a 98 procent moich marzeń się spełniło - kontynuował Bęsiu. - Bo są dwie drogi - albo progres albo regres. Regres zawsze się śmieje z progresu, bo mu zazdrości. Każdy z was tutaj jest wyjątkowy i nikt z was nikomu nie musi nic udowadniać... Bóg zaczął prowadzić moje życie i może poprowadzić też twoje. Przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela, było najlepszą decyzją w moim życiu - podkreślał Bęsiu, który od ponad 10 lat jeździ po Polsce i wielu krajach, opowiadając i rapując o swoim życiu z Jezusem. - Każdy z was na maksa może być prowadzony przez Boga. On chce zmieniać twoje życie. Jeśli nie masz Jezusa w sercu, to depresja cię zabije. Tak, kiedy Go wybierzesz, to jest ryzyko. Wybierasz Jezusa i ryzykujesz, że stracisz wizerunek. Bęsiu, pierwszy melanżownik na dzielnicy... Po powrocie z Medjugorje wiedziałem, że będzie beka. A potem wielu moich kumpli mówiło: - Dobrze zrobiłeś... Bo jeśli Go wybierzesz, da ci wszystko - prawdziwych przyjaciół, rodzinę, wszystko, czego potrzebujesz...

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
3°C Wtorek
dzień
4°C Wtorek
wieczór
4°C Środa
noc
3°C Środa
rano
wiecej »