Rodzina Alfiego: Ojciec nie zamknął się w szpitalu

Członek rodziny Alfiego Evansa stanowczo zaprzeczyła nieprawdziwym doniesieniom, jakoby ojciec dziecka zabarykadował się z jego ciałem w szpitalu.

"Proszę, zignorujcie jakiekolwiek pogłoski o tym, że Tom (Evans, ojciec Alfiego) zabarykadował się (w szpitalu). To absolutnie nieprawda!" - napisała Sarah Evans. Popołudniu setki osób zebrały się w parku znajdującym się niedaleko szpitala, w którym przebywał chłopiec. Aby uczcić zmarłego, w niebo wypuszczono czarne i granatowe balony. Zgodnie z prośbą rodziny Alfiego, spotkanie przebiegło w pokojowy sposób.

Alfie cierpiał na niezdiagnozowaną chorobę neurologiczną. Od grudnia 2016 r. przebywał w szpitalu Alder Hey w Liverpoolu. Dr Izabela Pałgan, polska lekarka, która w styczniu badała chłopca powiedziała, że maluch reagował wówczas na bodźce i miał kontakt z rodzicami. W poniedziałek Alfie został odłączony od aparatury. Opiekujący się nim zespół medyczny, ocenił, że zmiany w mózgu pozbawiły go zmysłów wzroku, słuchu, smaku i czucia, a dalsza terapia "nie jest w jego najlepszym interesie" i może być nie tylko "daremna", ale także "nieludzka". Mimo to chłopiec oddychał samodzielnie. Nagrania pokazują też, że poruszał ustami. Lekarze ze szpitala twierdzili jednak, że jest martwy. Od poniedziałku przestali go żywić. Nie zgadzali się też na przewiezienie Alfiego do Włoch, gdzie czekało na niego miejsce w szpitalu Bambino Gesú. Nie pozwolił na to również brytyjski sąd, choć w walce o życie chłopca rodziców wsparli Franciszek i prezes papieskiej Akademii Życia abp Vicenzo Paglia, rząd Włoch, który nadał Alfiemu włoskie obywatelstwo, a także władze Polski. Dyrektor szpitala Bambino Gesú Mariella Enoc przyjechała do Liverpoolu, by osobiście porozmawiać z władzami Alder Hey, ale nie została wysłuchana.

Sprawa Alfiego poruszyła ludzi na całym świecie. Wiele instytucji zbierało podpisy pod petycjami o pomoc dla malucha. CitizenGo zebrała ponad 200 tys. podpisów pod apelem skierowanym do władz szpitala Alder Hey. Pod brytyjskim konsulatem w Warszawie odbyło się kilka demonstracji w obronie chłopca. Transparent z wyrazami wsparcia dla dwulatka wywiesili także kibice Legii podczas piątkowego meczu z Koroną Kielce. Z kolei ojciec Alfiego Thomas Evans, prowadził w internecie zbiórkę podpisów pod prośbą do królowej Elżbiety II i brytyjskiego Parlamentu. Po śmierci chłopca papież Franciszek wyraził na Twitterze żal i napisał, że modli się za rodziców Alfiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Tomaszszcz
  28.04.2018 16:44
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ DAC ALFIEMU PANIE A JEGO RODZICOM SIŁĘ ABY JĄ MIELI CZEKAJĄC NA SPOTKANIE Z NIM W DOMU OJCA NASZEGO.
 • Rajmund
  28.04.2018 17:08
  Natura nie uznaje pustki. Od razu zostaje czymś wypełniona. Na łące nie ma odrobiny pustego miejsca. Z duszą ludzką jest tak samo. Wyrzucając Boga i jego prawa, pustka po nim, zostaje od razu wypełniona przez prawa wymyślone przez człowieka. Nawet jeśli chce coś dobrego wymyśleć nie udaje mu się tak do końca, bo nie ma swoistego kręgosłupa w postaci dekalogu. Zawsze coś zwyczajnie popierniczy. Tutaj idealnie wtrąca się, bez ujawniania się, mistrz kłamstwa, oszust idealny, czyli diabeł. Tacy ludzie powiedzą, że go nie ma. I o to mu właśnie chodzi! To jego plan - wmówić ludziom, że go nie ma i piekła też. To oczywiste, że gdyby pokazał się bezpośrednio człowiekowi taki jaki jest w rzeczywistości, to żaden człowiek nie poszedłby za nim. Człowiek z natury wybierze to co piękne, nie to co brzydkie. I on o tym doskonale wie. Normalność w państwach powróci wraz z ich powrotem do Boga. Tylko tyle jest pewne. Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  13°C Niedziela
  wieczór
  13°C Poniedziałek
  noc
  11°C Poniedziałek
  rano
  18°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »