Ponad 1,7 mln osób skorzysta w tym roku z pomocy rozdzielanej przez Caritas w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej Najuboższej Ludności Unii Europejskiej (PEAD). Wartość przekazanych środków to ponad 120 mln zł.
Na podstawie specjalnych akredytacji Unii Europejskiej w Polsce pomoc żywnościową rozdzielają w sumie cztery organizacje, w tym Caritas – poinformował ks. Zbigniew Sobolewski.
„Caritas jest jedną z tych czterech organizacji pozarządowych akredytowanych i nie ukrywamy, że otrzymujemy bardzo dużą pulę żywności, bo chociażby w ubiegłym roku przekazaliśmy żywność na łączną kwotę 120 mln zł, czyli to będzie 46 tys. ton żywności. Żeby to zobrazować, trzeba wyobrazić sobie 2,5 tys. TIR-ów załadowanych żywnością” – podkreślił sekretarz Caritas Polska.
Program Pomocy Żywnościowej Najuboższej Ludności Unii Europejskiej istnieje od 1987 roku. Caritas włączyła się w program w 2004 r.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.