Sobotnia publikacja listu pasterskiego Benedykta XVI do wiernych w Irlandii zainaugurowała dwa nowe watykańskie serwisy internetowe. Pierwszym z nich jest baza danych na temat aktualnego nauczania Papieża. Pod adresem www.resources.va można przeczytać najnowsze dokumenty oraz związane z nimi bogate archiwalia z nauczania Kościoła.
Drugą nowością jest mikroblog watykański w technice Twittera. Media Stolicy Apostolskiej zrobiły tym samym kolejny krok w nowe technologie informatyczne. Twitter z Watykanu dostępny jest w sześciu językach europejskich: angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim i portugalskim. Usługa należy do coraz popularniejszych środków komunikacji wykorzystywanych przez serwisy społecznościowe. Chętni na otrzymywanie drogą mailową lub esemesową wiadomości z życia Kościoła mogą zaabonować serwis na skrzynkę poczty elektronicznej lub bezpośrednio na komórkę. Wraz z publikacją informacji w internecie system Twittera poinformuje ich o nowościach. Angielski kanał watykańskich informacji na Twitterze można znaleźć pod zakładką: www.twitter.com/news_va_en
Na watykańskiego Twittera składają się informacje z trzech źródeł: Radia Watykańskiego, Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej oraz Watykańskiego Ośrodka Telewizyjnego. To już kolejny nowoczesny środek komunikacji Watykanu po uruchomieniu czterech kanałów na YouTubie.
W Dar es Salaam w Tanzanii spotkali się przywódcy krajów Afryki Wschodniej.
Rozumiemy trudną sytuację organizacji pozarządowych - przekazała PAP Kancelaria Premiera.
Szef państwa ukraińskiego powtórzył, że Putin nie chce zakończenia wojny.