Upamiętniają Jana Pawła II

Rusza kampania upamiętniająca Jana Pawła II pod hasłem "Jestem z Wami". Plakaty umieszczone będą na stacjach metra, na słupach, w autobusach i przy parafiach. W piątek w czasie Drogi Krzyżowej na ulicach miasta będzie można usłyszeć głos Jana Pawła II.

2 kwietnia mija 5. rocznica śmierci Jana Pawła II. Kampania upamiętniająca papieża potrwa miesiąc. Zorganizowało ją Centrum Myśli Jana Pawła II. Wpisuje się w całoroczną akcję, której celem jest przypomnienie Polakom pontyfikatu i osoby Jana Pawła II.

Kampania, według jej inicjatorów, ma skłonić Polaków do zastanowienia, w jaki sposób Jan Paweł II jest obecny w życiu każdego.

2 kwietnia na stołecznym Placu Piłsudskiego od godz. 16 do 20 będą wyświetlane materiały filmowe o Janie Pawle II. Pokaz rozpoczną świadectwa hierarchów kościelnych, przyjaciół z czasów studenckich, naukowców i dziennikarzy. Mają oni opowiadać o ostatnich chwilach życia Jana Pawła II i jego zmaganiu się z chorobą.

O godz. 16 na placu zapłonie znicz, wokół którego będzie można ustawiać inne znicze. Przeprowadzona zostanie też kwesta na rzecz osób chorych na Parkinsona.

O godz. 20 spod kościoła św. Anny w Warszawie ruszy Droga Krzyżowa, której będzie przewodniczył abp Józef Nycz. W trakcie tej Drogi Krzyżowej będzie można usłyszeć głos Jana Pawła II. Około 21 procesja przybędzie na Plac Piłsudskiego. Dwunastą stację Męki Pańskiej zaaranżują aktorzy; potrwa ona około pół godziny.

Centrum ogłosiło też konkurs na reportaż "Pięć lat po", który ma pokazać zmiany, jakie zaszły po śmierci Jana Pawła II. Prace konkursowe mają być przyjmowane do 19 kwietnia 2010 roku. Wyniki zostaną ogłoszone 18 maja. Główna nagroda wynosi 15 tys. zł i trafi w ręce autora najlepszego z reportaży w trzech kategoriach: prasowy, telewizyjny i radiowy.

Powstała też specjalna strona internetowa, na której znajdują się materiały multimedialne, filmy i audycje. Będą to m.in. cykl audycji "W kuchni" czy filmy "Człowiek w Centrum". Materiały dostępne są na stronie www.centrumjp2.pl/sferawolnosci

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  30°C Poniedziałek
  dzień
  31°C Poniedziałek
  wieczór
  27°C Wtorek
  noc
  21°C Wtorek
  rano
  wiecej »