4 i 5 kwietnia, czyli Święta Wielkanocne, to dni ustawowo wolne od handlu. Jeśli sklep w te dni ma być otwarty, to sprzedawać w nim może tylko właściciel lub osoba zatrudniona na umowę zlecenie. Nie dotyczy to pracowników np. stacji benzynowych i aptek.
W dni, które zgodnie z Kodeksem pracy są oficjalnie dniami świątecznymi, pracować w handlu nie mogą osoby zatrudnione w sklepie na podstawie umowy o pracę. Wynika to z Kodeksu pracy, który stanowi, że "praca w święta w placówkach handlowych jest niedozwolona".
Nie ma natomiast przeszkód, by 4 i 5 kwietnia pracował w sklepie sam właściciel albo osoba zatrudniona na podstawie umowy zlecenia. Art. 151 (9a) Kodeksu pracy nie zakazuje zatrudniania takich osób w dni świąteczne.
Kodeks pracy zezwala natomiast na normalny handel w dni świąteczne w tzw. placówkach użyteczności publicznej. Zaliczają się do nich np. w apteki czy stacje benzynowe.
W wielu placówkach handlowych skracane są też godziny pracy w sobotę wielkanocną. Jednak w tym wypadku zależy to wyłącznie od dobrej woli pracodawcy, od tego, w jaki sposób porozumie się on z załogą.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.