Ludzkość potrzebuje nawrócenia

Również w naszych dniach ludzkość potrzebuje duchowego i moralnego nawrócenia - podkreślił Benedykt XVI w wielkanocnym orędziu poprzedzającym tradycyjne błogosławieństwo „Urbi et Orbi - Miastu i Światu”.

Papież wygłosił je z centralnej loggii Bazyliki św. Piotra.

Ojciec Święty podkreślił, że przez Zmartwychwstanie Chrystusa stary człowiek ustępuje miejsca nowemu. Zostawiając poprzednie życie można postępować w nowym. Duchowy exodus jest podstawą całkowitego wyzwolenia, które pozwala odnowić każdy wymiar ludzki, osobisty i społeczny.

TŁUMACZENIE:
„Również w naszych dniach ludzkość potrzebuje exodusu, nie powierzchownym poprawek, ale duchowego i moralnego nawrócenia, potrzebuje ewangelicznego zbawienia, aby wyjść z kryzysu, który jest głęboki i dlatego wymaga głębokich”.

Następnie Benedykt XVI prosił w intencjach Bliskiego Wschodu i Ziemi Świętej, aby nastąpił tam prawdziwy i ostateczny exodus ludów z wojny i przemocy ku pokojowi i zgodzie.

Papież wspominał również o sytuacji chrześcijan w Iraku, krajach Ameryki Łacińskiej i Karaibów, mieszkańców Haiti, Chile oraz Afryki.

Jak zawsze tuż przed błogosławieństwem Ojciec Święty wygłosił krótki świąteczne pozdrowienia, w tym po polsku.

W sumie Benedykt XVI wygłosił pozdrowienia w 65-ciu językach, w tym np. po kazachsku czy islandzku.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5
  5°C Poniedziałek
  wieczór
  4°C Wtorek
  noc
  3°C Wtorek
  rano
  4°C Wtorek
  dzień
  wiecej »