Rozpoczęto prace przy budowie katolickiej katedry w Bahrajnie.
Katedra poświęcona Matce Bożej stanie się sercem wspólnoty katolickiej Arabii Północnej, obejmującej: Kuwejt, Arabię Saudyjską, Katar oraz oczywiście Bahrajn.
Katedra wznoszona jest 20 km od stolicy kraju Manamy i nie będzie tylko miejscem kultu. Oprócz świątyni znajdą się tam także kuria biskupia, dom dla gości oraz centrum formacji duszpasterskiej i społecznej. Teren pod jej budowę ofiarował król Brahrajnu Hamad bis Isa Al Khalifa. Zakończenie prac przewidziane jest w 2021 r.
Powstająca katedra stanie się wyraźnym świadectwem obecności chrześcijan na Półwyspie Arabskim, w ogromnej większości muzułmańskim. Będzie mogła pomieścić do 2 tys. wiernych. W fundamentach budowli umieszczono kapsułę, gdzie zamieszczono opis historii Kościoła katolickiego na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem obecności Kościoła w tym regionie, a także podstawowe informacje na temat powstającej katedry.
Dla tamtejszych katolików, w ogromnej większości migrantów, którzy na co dzień niejednokrotnie doświadczają różnego rodzaju zniewag, dyskryminacji i trudności, nowa świątynia jest powodem do dumy i radości. Oni też finansowo włączają się w jej budowę. Wspólnotę katolicką stanowią tam przede wszystkim chrześcijanie z Iraku i Iranu, a także Sri Lanki, Indii, Libanu i Filipin, którzy przybyli do Bahrajnu w poszukiwaniu pracy. Na duże uroczystości do katedry Matki Bożej w Bahrajnie będą przybywać także chrześcijanie z innych krajów, np. z Arabii Saudyjskiej, gdzie wyznawanie innej wiary poza islamem jest całkowicie zabronione.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.