Materiały medialne w sprawie ks. Stryczka zbada prokuratura

Materiały medialne na temat stowarzyszenia Wiosna i jego prezesa ks. Jacka Stryczka zostały przekazane Prokuraturze Rejonowej w Krakowie. Po ich zbadaniu zdecyduje ona, czy są podstawy do wszczęcia postępowania.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko podkreślił w piątek w rozmowie z PAP, że postępowania w sprawie stowarzyszenia Wiosna i jej prezesa nie ma. Materiały medialne są w prokuraturze. Przeprowadzi ona postępowanie sprawdzające i po nim zadecyduje, czy wszczynać postępowanie w sprawie stowarzyszenia, czy nie.

W czwartek portal Onet opublikował dwa teksty - reportaż opisujący mobbing w stowarzyszeniu Wiosna, które organizuje Szlachetną Paczkę, oraz wywiad z prezesem tego stowarzyszenia ks. Jackiem Stryczkiem - w wywiadzie duchowny odpiera zarzuty o mobbing.

Po publikacji tekstów autorstwa Janusza Schwertnera krakowska kuria zażądała od ks. Stryczka szczegółowych wyjaśnień w sprawie oskarżeń, padających pod adresem duchownego.

Rozmówcy dziennikarza Onetu wypowiadają się zarówno anonimowo, jak i pod imieniem i nazwiskiem. Opisują uwłaczające ich godności zachowania ks. Stryczka, przywołują obraźliwe komentarze.

Duchowny uważa, że artykuł Onetu jest "jednostronny, emocjonalny, a przez to nieprawdziwy". Oświadczył, że Wiosna z dużą starannością wyjaśni wszystkie wątpliwości.

Ks. Stryczek oddał się do dyspozycji walnego zgromadzenia stowarzyszenia Wiosna. Zadecyduje ono o odwołaniu lub pozostawieniu go na stanowisku prezesa.

«« | « | 1 | » | »»
 • Savonarola
  21.09.2018 18:34
  W polskich reliach prokuratura predzej zajmie sie tymi,ktorzy zgromadzili materialy przeciwko ksiedzu psychopacie,niz samemy "duszpasterzowi".
 • 1julek
  24.09.2018 07:18
  Jeśli są to fałszywe materiały, szkalujące dobre imię Księdza, i w dodatku rzucające cień na działalność całego Stowarzyszenia, to rzeczywiście powinna zająć się tym prokuratura. Trzeba prawdę wyjaśnić.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  8°C Środa
  noc
  6°C Środa
  rano
  7°C Środa
  dzień
  8°C Środa
  wieczór
  wiecej »